Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

thohir

Moratti: “90% e atyre qe thuhen jane gabim. Per mua…”

03/06/2013, 11:25 |

Massimo Moratti ka folur sot ne mengjes poshte zyrave te tij. Ja deklaratat e presidenti:

Mund te jene dite decizive per tratativen keto ne vazhdim?

“Nuk besoj, mendoj se po diskutojme shume. Dhe nga … Read More

Thohir, jave e rendesishme. Moratti mes dy zjarreve

03/06/2013, 11:09 |

Nga nje ane Thohir, qe e di shume mire qe duhet durim per ate qe synon, domethene kontrollin e Interit. Nga ana tjeter Massimo Moratti qe nuk i dorezohet idese te humbase krijesen e tij. Thohir nuk nxiton, … Read More

Thohir: “Duhet te filloj te mesoj Italisht”

02/06/2013, 14:18 |

Vazhdojne ende mesazhet e qarta nga ana e Erick Thohir. Manjati Indonezian eshte mbushur me mesazhe ne Twitter nga ana e tifozeve te Interit qe i kerkojne lajme te reja ne lidhje me tratativat me Morattin dhe i … Read More

Keshtu Thohir do nje Inter te madh…Do te mbyllet marreveshja?

02/06/2013, 11:14 |

Tratativa vazhdon, palet po flasin, marreveshja ngelet per tu gjetur. Ndjenja eshte qe eshte arritur ne nje pike qe nuk mund te kthehesh mbrapa: sido qe te shkoje, eshte kuptuar qe Moratti nuk ka me ndermend te vuaje … Read More

Beccalossi: “Moratti nuk duhet t’ia shese te gjithe Interin Thohirit”

02/06/2013, 0:11 |

Nga La Gazzeta dello Sport, flet legjenda e Interit Evaristo Beccalossi dhe del kunder nje shitje te Interit komplet tek Erick Thohir dhe i shpjegon motivet e tij: “Shpresoj qe presidenti i Interit Massimo Moratti mos te shese … Read More

Thohir enderron Interin e tij me dyshen Lavezzi-Jovetic

01/06/2013, 22:05 |

Nderkohe qe tratativat ndermjet Erick Thohir dhe Massimo Morattit vazhdojne, ndermjet hipotezave nese do te shitet krejt klubi apo do te kete partnership, i riu indonezian fillon te enderroje se si do te ishte Interi i tij i … Read More

Sky – Moratti ne Londer, ja pse. Thohir…

01/06/2013, 21:23 |

Zyrtarisht Massimo Moratti ka udhetuar per ne Londer per arsye familjare. Por ai eshte ne Londer edhe per tu konsultuar me familjen e tij sipas Sky. Ne fakt kemi edhe nje oferte te Erick Thohir, po mbetet te … Read More

Pa koment Thohir: “Interi? Nuk mund te flas”

01/06/2013, 16:00 |

Erick Thohir vazhdon te gjendet ne Milano. Kjo eshte ajo per te cilen flasin mediat indoneziane, qe dje kane kontaktuar manjatin per te marre informacione mbi tratativat me Massimo Morattin. Thohir nuk ka folur shume kur eshte pyetur … Read More

Thohir-Moratti, marreveshje? 30-40% dhe njerez ne administrate, me vone…

01/06/2013, 10:55 |

Massimo Moratti po luhatet. Oferta e Erick Thohir eshte e rendesishme, shume e rendesishme, dhe presidenti po e merr ne konsiderate “qetesisht, por seriozisht”. Tani ne koken e Morattit eshte mbi te gjitha nje opsion, sic raportohet deri … Read More

Mazzarri ka bere listen. Me Thohir…

31/05/2013, 11:25 |

Moratti dhe Branca jane takuar perseri. Diskutimi i dites ka qene i njejti: merkatoja. Duhen organizuar blerjet dhe shitjet dhe me hyrjen e mundshme te nje aksioneri te ri gjithcka mund te ndryshoje, sepse flitet per nje shifer prej 60 … Read More

Moratti dhe Thohir jane akoma larg. Nuk behet fjale per 100%.

31/05/2013, 10:42 |

“Per momentin nuk mendoj te shes”. Massimo Moratti ka thene te verteten ne lidhje me ceshtjen e asksioneve te Interit. Megjithate indoneziani i pasur eshte seriozisht i interesuar per te investuar ne FC Internazionale, kjo per shkak te … Read More

GdS: “Thohir ka fonde te palimituar! Ofron per gjithe Interin… Moratti po vlereson”

30/05/2013, 22:59 |

Ore decizive per te ardhmen e Interit. Moratti po reflekton, Thohir do ta marre gjithe Interin. Gazzetta dello Sport online shpjegon gjithcka: “Massimo Moratti po mendohet. Per here te pare ne 18 vjet presidence, numri 1 zikalter po … Read More

Sky – Branca-Moratti, ja linjat per merkaton

30/05/2013, 16:30 |

Sky Sport zgjeron me teper te dhenat per takimin e merkatos te bere sot mes Morattit dhe Branca-s.

Sipas Matteo Barzaghit, takimi ka zgjatur 1 ore e 10 minuta dhe keto jane linjat e merkatos mbi te cilat … Read More