Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

UEFA

Inter, ja fitorja jote me e madhe. Klubi zikalter ka respektuar parametrat e Uefas. Sot…

28/10/2016, 10:14 |

Sot mbahet asambleja e rendesishme e aksionereve te Interit e cila fillon ne oren 10:30 te mengjesit, ne qender te Milanos.

Ne fakt, do te aprovohet bilanci i sezonit 2015-16: humbja do te jete me e … Read More

Champions League, Thohir zbulon qe ka kerkuar 4 vende per Italine

29/07/2016, 21:20 |

E intervisten e gjate per CNBC, presidenti Erick Thohir eshte fokusuar edhe te situata lidhur me numrin e skuadrave italiane qe shkojne ne Champions League dhe zbulon kerkesen qe i ka bere UEFA-se:

“Shpresojme qe UEFA na lejon … Read More

Inter, Suning deshiron te investoje menjehere: Eshte bere gati nje dokumet per Uefan qe tregon…

17/06/2016, 11:18 |

Suning Group deshiron te investoje fuqimisht qe ne fillim dhe per kete gje ka nisur te ndermerret levizja e pare: Eshte derguar nje mandat nje studioje nderkombetare qe te kuptohet nese tek Interi mund te investohet menjehere ne … Read More

FPF, Suning ka gjetur celesin per te bindur UEFA-n dhe per te zhbllokuar merkaton

07/06/2016, 8:43 |

Pavarsisht se tashme eshte e qarte se ndryshimi i pronesise tek Interi nuk do te sjelle ndonje ndryshim te menjehershem ne klub, ne merkato, mbetet per tu kuptuar se cfare do te ndodhe.

Suning qe dje … Read More

Se shpejti nje ‘face to face’ mes Interit dhe UEFA-se. Thohir e Zhang ne pune per te rritur te ardhurat, tani vetem nje shitje?

03/06/2016, 14:57 |

Mbyllja e pashmangshme e tratatives me Suning Commerce Group mund te kete ndikim pozitiv edhe te merkato ne dalje.

Ne vecanti, shpjegon Sky Sport, ne fillim te sezonit te ri do te kete nje takim face to face mes Interit … Read More

Europa League: Me 30 Qershor fillon rrugetimi per Stockholm 2017. Interi ne fushe qe…

01/06/2016, 10:09 |

Ka perfunduar prej pak kohesh sezoni zyrtar i Kupave Europiane por tashme po mendohet per edicionin e ardhshem. Sidomos UEFA, qe gjate dites se sotme ka zyrtarizuar kalendarin e edicionit te ardhshem te Europa League qe do te … Read More

FPF, UEFA takon Interin: permiresim i ndjeshem

10/05/2016, 14:42 |

Ka ndodhur dje ne Nyon takimi mes Interit (qe u perfaqesua nga Bolingbroke, Williamson dhe Ausilio) dhe UEFA-se sa i perket Fair Play Financiar.

Nje takim i caktuar prej kohesh qe ka konfirmuar qe klubi zikalter … Read More

Pas nje viti Interi rikthehet ne Europe por ka nje problem! Uefa…

26/04/2016, 15:11 |

Inter, me tre ndeshje pa mbaruar ende kampionati ka zyrtarizuar rikthimin ne Europe (Europa League) por ka nje problem: lista Uefa. Zikalterit mund te regjistrojne vetem 21 lojtare ne listen A. 

Tashme qe Interi eshte rikthyer … Read More

Sky – Inter, buxheti ashtu sic eshte kerkuar nga UEFA: gjithcka ne rregull. Kinezet te interesuar dhe Thohir…

10/04/2016, 21:40 |

Sic raportohet nga Sky Sport, problemet e buxhetit te Interit nuk jane aq serioze ashtu sic kane raportuar disa media ne kohet e fundit.

Zikalterit do e mbyllin bilancin e 2016 me 30 milione euro ne … Read More

ZYRTARE – U leshuam sot licensat UEFA: Genoa nuk eshte!

20/05/2015, 14:59 |

Sot organizmi me i larte i futbollit Europian UEFA, ne baze te vendimeve te Komisionit te shkalles se pare dhe te dyte te Licensave UEFA, ka leshuar licensat per klubet qe mund te marin pjese ne kompeticionet europiane … Read More

FPF, ndryshon: ja nga cfare ka hequr dore Platini dhe cfare do te marrin klubet. 29-30 qershor…

18/05/2015, 22:44 |

Ne fund protesta e klubeve te madhe, ne vecanti Manchester City dhe PSG, ka pasur rezultatin e deshiruar: kufizimet e FPF do te zbuten.

Klubet e pasura, protestonin prej kohesh kunder mornave qe, sipas tyre, i … Read More

Uefa promovon Interin dhe Thohir: “Plani i biznesit bind, llogarite jane permiresuar dhe…”

14/05/2015, 13:33 |

Ne dokumentin qe shpjegon ne detaje sanksionet e vendosura ndaj Interit per sa i perket temes se Fair Play Financiar, UEFA shpjegon arsyen e ketyre sanksioneve qe nga shume jane quajtur te lehta. Plani i biznesit i prezantuar … Read More

FPF – Ja denimi per Interin: 6 milion gjobe, limite ne merkato dhe rroga. Bilanci…

08/05/2015, 21:50 |

Ka ardhur vendimi i UEFA sa i perket Interit per ceshtjen e Fair Play Financiar. Eshte arritur akordi mes klubit zikalter dhe UEFA-se dhe ky akord perfshin sezonet 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2018/19. 

– Inter do te angazhohet … Read More

FPF, UEFA godet Interin: ky eshte denimi

08/05/2015, 17:52 |

UEFA i ka vendosur nje denim te rend Interit dhe Romes per thyerje te rregullave te Fair Play Financiar. Dy shoqerite duhet te paguajne nje gjobe dhe deri ne fund te 2017 do te kene lista te reduktuara te … Read More