Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Merkato

Sky – Ranocchia deshiron te qendroje, por me 18-20 milion…

03/06/2013, 13:26 |

Andrea Ranocchia ka ne mendje vetem nje mendim: ate te qendrimit tek Inter dhe afirmimit me kete klub, pavaresisht zerave te merkatos ne drejtim te tij vazhdojne te shtohen. Keshtu thote Andrea Paventi per Sky Sport, sipas te … Read More

GdS – De Laurentiis Morattit: “Do Behramin dhe Zunigen? Me jep…”

03/06/2013, 11:19 |

Tani qe Mazzarri ka marre ne kontroll Interin dhe te enjte eshte prezantimi, zikalterit po punojne ne merkato per ti dhene ish teknikut te Napolit nje skuader te pershtatshme per lojen e tij.

Dy emrat e … Read More

(Video) Paulinho, super gol ne ndeshjen kunder Anglise…

02/06/2013, 23:14 |

Kur flitet per Interin, ai shenon. Paulinho ka bere nje tjeter gol, kete here shume te bukur. Ka shenuar ne miqesoren mes Brazilit dhe Argjentines, qe ka perfunduar pak me pare me rezultatin 22. Me kete gol, pretendentet … Read More

FcIN – Inter-Bologna, akord: Krhin qendron tek Bologna

02/06/2013, 21:10 |

Bologna-Inter sipas asaj qe rezulton tek FcInterNews.It, kane arritur nje akord sa i perket bashkepronesise per mesfushorin Rene Krhin. Sloveni, i datelindjes 1990, qe luan nga 3 vjet per Bolognan, do te qendroj perseri tek Bologna dhe per … Read More

Pedulla: “Flamini pelqehet nga Mazzarri.” Goditje falas?

02/06/2013, 21:05 |

Edhe Alfredo Pedulla nga siti i tij konfirmon qe ekziston mundesia Inter per Mathieu Flamini: “Mathieu Flamini dhe nje e ardhme e gjitha per t’u shkruar. Ka nje kontrate ne skadim me Milanin dhe deri dy muaj me … Read More

De Laurentiis: “Zuniga dhe Behrami nuk levizin nga Napoli”

02/06/2013, 19:45 |

Nje president qe ecen me hapin e kohes. Aurelio De Laurentiis ka lene takim me ndjekesit e tij ne Twitter dhe u ka kthyer pergjigje pyetjeve te tyre. Nje ore e gjysem e dedikuar per tifozet napolitane dhe … Read More

Drejtori Sportiv Corinthians: “Inter paguaj dhe do e marresh Paulinhon.”

02/06/2013, 18:57 |

Duket sikur keshtu eshte e shkruar. Qe prej nje viti, per cdo merkato, emri i Paulinhos lidhet vazhdimisht me Interin. Tratativa, ndjekje, misione dhe pastaj gjithmone nuk behet gje. Ne keto oret e fundit nga Brazili (dhe jo … Read More

Marchetti: “Zv-Milito, kryesojne Bianchi dhe Gilardino. Basta…”

02/06/2013, 17:27 |

Nga studiot e Sky, eksperti i merkatos Luca Marchetti flet per strategjite e Interit ne merkato: “Ne kete moment per krahun e djathte ka nje avancim te Dusan Basta, qe e ka kaluar Islan. Eshte nje emer i … Read More

CdS – Mazzarri deshiron Flamini tek Interi

02/06/2013, 15:26 |

Sipas Corriere dello Sport, nje tjeter ide per mesfushen e Interit. Edhe kjo me kosto zero. Mazzarri pikerisht, eshte interesuar pas Mathieu Flamini dhe ja ka vene syrin. Francezi nuk ka gjetur akordin me Milanin, per rinovimin e … Read More

Sky: Zuniga i pari, por kujdes per Basta-Isla

02/06/2013, 13:53 |

Nga siti i tij zyrtar, eksperti i merkatos Gianluca Di Marzio, jep te rejat mbi situaten e lidhur me lojtarin e krahut te djathteh qe mund te vije tek Inter ne sezonin e ardhshem: “Zuniga eshte ne vend … Read More

Edhe Interi pas Alvaro Negredos

02/06/2013, 12:49 |

Ylli i Sevillas, Alvaro Negredo është gati të largohet nga “Ramón Sánchez Pizjuán”. Në sezonin e ri ai pritet të luaje në Serie A. Interi dhe Fiorentina jane dy ekipet që kane treguar interesim më të madh për … Read More

Paulinho, lamtumire Brazilit: tani deshiron Interin

02/06/2013, 10:45 |

Rihapet perseri çeshtja Paulinho. Kete mengjes ka folur haptazi edhe Gazzetta dello Sport: braziliani deshiron vetem Italine dhe ka Interin ne mendje si opsion te pare. Shakhtar Donetsk eshte terhequr nga gara per ta marre dhe mesfushori do … Read More

Lista e Bergomit: “Ja çfare do te duhet ne merkato”

02/06/2013, 10:42 |

Beppe Bergomi ka folur per mikrofonat e Sky pas finales se Berretti ndaj Atalantas, pikerisht kunder Interit: “Ne Inter duhet nje mbrojtes, nje mesfushor i djathte, dhe nje mesfushor qendror   per te liruar Kovacic nga detyrat mbrojtese. … Read More

Ranocchia: “Interesimi i Juves, vleresim per mua. Jane kampionet.”

02/06/2013, 1:39 |

Andrea Ranocchia ka folur ne Gazeten Tuttosport: “Interesimi i Juventus per mua eshte nje vleresim per mua: po flasim per kampionet e Italise. Me ne fund kam fituar? Mbi te gjitha nuk kam pesuar gol.” ka thene mbrojtesi … Read More