Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

Merkato

Ranocchia: Conte me do tek Juve? Zerat dalin perdite por une…

01/06/2013, 10:29 |

Andrea Ranocchia, ne fund te miqesores qe Kombetarja Italiane ka fituar 4-0 me San Marinon, ka folur ne mikrofonat e Sky per ndeshjen ku eshte pyetur edhe per zerat e merkatos qe flasin per te ne Juventus:

Agjenti i Paulinhos: “Interi? Nuk ka asgjë konkrete”

31/05/2013, 23:30 |

Giuliano Bertolucci, agjenti i Paulinhos foli shkurtimisht për mikrofonat e calciomercato.it rreth gjendjes së klijentit të tij i cili ka kohe që është duke u ndjekur nga Interi: “Akoma nuk ka asgjë konkrete por gjithmonë egziston mundësia.”

Read More

Supermerkato: Nainggolan, Isla, Zuniga, Basta, Gila, Bianchi dhe Belfodil

31/05/2013, 22:28 |

Thuhet se Walter Mazzarri ka përpiluar një listën me emrat e lojtarve që do tek Interit. Objektivi i parë është Radja Nainggolan.

Mazzarri tashmë ka identifikuar pikat e dobëta te ekipit dhe dëshiron që së bashku me … Read More

Ekskluzive- Agj.Pereira: “Mazzarri e deshironte. Por nese vjen ndonje oferte…”

31/05/2013, 21:38 |

Nje e ardhme ne bilanc per Alvaro Pereiren. Mbrojtesi nga Uruguaji, i sjelle ne Milano veren e kaluar, nuk ka bindur aspak ne te gjithe sezonin. Por me ardhjen e Mazzarrit – nje teknik i cili i jep rendesi te … Read More

Galliani: “Mazzarri-Inter, nivel i larte konkurrimi”

31/05/2013, 21:08 |

I intervistuar nga gazetaret perpara ndeshjes se dhenies se lamtumires nga futbolli nga Kaladze, administratori i deleguar i Milanit Adriano Galliani ka komentuar ardhjen e Walter Mazzarri tek Inter: “Ardhja e Mazzarri tek Inter dhe e Benitez tek … Read More

The Sun – Inter kerkon Wanyama. Gati oferta

31/05/2013, 20:37 |

Interi po kerkon me nglum Wanyama, vellain e McDonald Mariga. Per ta zbuluar lajmin ka qene The Scottish Sun, qe shpjegon qe nje oferte prej 10 milione sterlinash eshte gati per Celtic. Mazzarri po e ndjek lojtarin prej … Read More

Zuniga drejt Interit? Marchetti: “Napoli do ta shese”

31/05/2013, 20:28 |

Vazhdon interesimi i Interit per Juan Camilo Zuniga, anesorin e Napoli-t. Luca Marchetti, ekspert i merkatos qe punon per Sky, i intervistuar nga Radio CRC ka folur keshtu per te ardhmen e kolumbianit: “Per te marre lojtarin duhet … Read More

Sky – Nje blerje per Mazzarrin: Basta me afer, Zuniga…

31/05/2013, 19:41 |

Siç raportohet nga Matteo Barzaghi per Sky Sport 24, Interi po studion goditjen e pare ne merkato per t’ja dhuruar Walter Mazzarri-t pervec 5 blerjeve te tjera, te konfirmuara prej disa muajsh. “Per Juan Camilo Zuniga nuk eshte … Read More

Marino: “Bonaventura? Nese e kerkon nje klub i madh…”

31/05/2013, 16:53 |

Ne pritje te debutimit me bluzen e Kombetares, Giacomo Bonaventura eshte nje nga emrat me te nxehte ne kete merkato, ne klube te ndryshem, si Inter dhe Napoli ne pole-position, klube shume te interesuara pas prezantimeve te tij. … Read More

Sole – Thohir ka ne mendje dy goditje: nje emer i ri

31/05/2013, 16:47 |

Nga faqja e Sole 24 Ore, lexohet se Erick Thohir i ka ne mendje lojtaret qe deshiron te sjelle ne Inter. Siç lexohet, emrat jane Ezequiel Lavezzi dhe Stefan Jovetic, goditje te kushtezuara nga shume miliona euro. Gjithcka … Read More

Handanovic-Barça? Valdes: Une do te qendroj deri ne 2014″

31/05/2013, 16:37 |

Victor Valdes zbulon qellimet e tij: portieri i Barcelones, per te cilen eshte folur shume ditet e fundit ne merkaton e blerjeve, me Samir Handanovic i cili qendronte ne listen e zevendesit tek Barcelona, ka folur ne nje … Read More

Kerkohen lojtare krahur. Per sulmin dhe mbrojtjen

31/05/2013, 11:44 |

Nisemi menjehere nga fakti qe loja e Mazzarrit bazohet shume tek lojtaret e krahur. Pervec Zuniges, kerkohen edhe emra te tjere, dhe i pari ne liste, sipas Gazzetta dello Sport eshte Basta i Udineses me Isla te Juventus … Read More

Mazzarri ka bere listen. Me Thohir…

31/05/2013, 11:25 |

Moratti dhe Branca jane takuar perseri. Diskutimi i dites ka qene i njejti: merkatoja. Duhen organizuar blerjet dhe shitjet dhe me hyrjen e mundshme te nje aksioneri te ri gjithcka mund te ndryshoje, sepse flitet per nje shifer prej 60 … Read More

Darke mes Ausilio dhe Bigon. Cassano rastesisht…

31/05/2013, 11:04 |

Sic eshte raportuar nga Sport Mediaset dhe konfirmuar nga Sky dhe Gazzetta dello Sport, dje ne mbremje ka pasur nje darke mes drejtorave sportive te Interit dhe Napolit, Ausillio dhe Bigon. Eshte folur per merkaton dhe kane diskutuar … Read More