Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 18, 2019

Scroll to top

Top

Ne plan te pare

Vigorelli: Eto’o-Inter? Dua por nuk mundem. Ishte Chelsea perndryshe

05/09/2013, 18:26 |

Claudio Vigorelli, agjenti i Samuel Eto’o, ne sitin alfredopedulla.com ka dhene nje interviste ku vec te tjerave ka folur edhe per tratativen e sulmuesit kamerunas dhe ka treguar: “Interi ska qene asnjeher me te vertete duke kerkuar Eto’o. … Read More

Moratti: “Kemi marre te rinj te gatshem. Mazzarri? Eshte si Ince, sepse…

05/09/2013, 15:16 |

Ne Inter Channel ka nderhyre presidenti Massimo Moratti qe ka folur per fillimin e sezonit zikalter:

INTER SOLID – “Mbrojtja e forete eshte themelore per nje skuader qe deshiron te fitoje . Kete e kam mesuar … Read More

Lucescu: “Shume i lidhur me Interin. Mbi largimin e Morattit…”

05/09/2013, 15:09 |

Mircea Lucescu, trajneri i Shakhtar Donetsk i cili ka kaluar nje eksperience te shkurter ne pankinen e Interit, intervistuar nga koleget e Sportmediaset ne Nyon, me rastin e forumit te trajnereve te organizuar nga UEFA, u perqendrua shkurtimisht … Read More

Fillimi i mbare, gjysma e punes!

05/09/2013, 12:04 |

Nje e dhene interesante eshte evidentuar sot nga Corriere dello Sport. Sipas websitit whoscored.com, i specializuar per statistika sportive, ne dy javet e para te kampionatit, vetem Hamsik ka bere me mire se Alvarez, duke bere nje llogaritje … Read More

Handanovic ka realizuar endrren? Porta e tij akoma e paprekur

05/09/2013, 11:49 |

Gazzetta dello Sport, ne numrin e sotem flet per numrin nje zikalter, Samir Handanovic, i cili kishte nje enderr per kete sezon te ri: te pesonte me pak gola. Disa nga fjalet e tij, qe nga pregatitja e … Read More

Campagnaro: “Juventus te kete kujdes, ketu eshte Mazzarri! Titulli? Pa kupa…”

05/09/2013, 10:37 |

Hugo Campagnaro ka folur per shtypin drejtperdrejt nga grumbullimi me kombetaren argjentinase, me te cilen do luaje te marten ne Paraguaj ne nje ndeshje te rendesishme per kualifikimin ne Boteror. Ja fjalet e tij nga Gazzetta dello Sport.

Read More

Altobelli: “Mazzarri i ben te gjithe te japin 100 %. Alvarez po i ngushton hapesirat Icardit dhe Belfodil”.

04/09/2013, 21:41 |

Interi ka bere nje fillim kampionati te shkelqyer, por tani vjen nje test i veshtir me Juven qe do beje te kuptoje ambiciet e verteta te kesaj skuadre. Per te patur nje opinion me te qarte dhe ekspert FcInterNews ka … Read More

Nga Portugalia – Interi vazhdon te ndjeke Fernando sepse…

04/09/2013, 20:14 |

Merkatoja sapo eshte mbyllur, po zerat e merkatos ne lidhje me interesimin e Interit per Fernando akoma nuk jane mbyllur. Ne Portugali, Abola, konfirmon ate qe eshte shkruajtur sot nga Corriere dello Sport: “Shoqeria zikalter do vazhdoje ta … Read More

Agjenti Spada: “Laxalt nje surprize. Ngjan me Anderson.”

04/09/2013, 20:10 |

Federico Spada, agjenti i FIFA dhe ekspert i futbollit jug-amerikan, per mikrofonat e TuttoBolognaWeb.it ka folur per Diego Laxalt, mesfushorin uruguajan qe ka kaluar nga Interi tek Bologna si huazim ne marreveshjen e çeshtjes Taider: “Ai mund t’i … Read More

Jonathan: “Mazzarri, çfare besimi! Juve eshte e forte, por ne luajme ne shtepi.”

04/09/2013, 19:59 |

I intervistuar nga SportMediaset, Jonathan ben nje permbledhje te ketyre ndeshjeve te para te sezonit zikalter, me tre fitore ne tre ndeshje zyrtare: “Trajneri ka nje merite te madhe ne te gjithe kete, me ka dhene shume besim … Read More

Kenaqesi per Mbaye: i grumbulluar ne kombetaren olimpike te Senegal.

04/09/2013, 17:24 |

Mbrojtesi do te jete i impenjuar ne Lojrat e Frankofonise (Giochi della Francofonia) nga 6 deri me 15 shtator ne Nice.

Trajneri i i kombetares olimpike te Senegal Alliou Cisse ka perpiluar nje liste prej 20 lojtaresh qe do te … Read More

Zanetti: “Klan argjentinas? Jane te gjitha absurditete. Mou do te kthehet, por une…”

04/09/2013, 17:15 |

“Kur do ndalem se luajturi futboll? Gje qe nuk behet. E kam kuptuar menjehere qe behet fjale per tendinen e Akilit, por gjeja e pare qe kam menduar eshte nqse do isha operuar qe diten e neserme do … Read More

Livorno, per Botta-n stervitja e pare ne nentor.

04/09/2013, 16:59 |

Duhet akoma te prese edhe pak Ruben Botta perpara se te kthehet dhe te filloje te luaje ne fushe. Ish lojtari i Deportive Tigre, i federuar nga Livorno per Interin, duhet akoma te rekuperohet nga demtimi i rende … Read More

Simoni: “Mazzarri «kali» fitues. Me Militon…”

04/09/2013, 16:41 |

Nga gazeta Il Mattino, ish trajeri i Interit Gigi Simoni shpreh pershtypjet e tij mbi Interi e ri te Walter Mazzarrit mbas ndeshjeve optimale ne kampionat dhe Tim Cup: “Kali i vertete fitues eshte pikerisht trajneri, i cili ka … Read More