Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 25, 2020

Scroll to top

Top

ChievoInter

Il Messaggero – Inter, dueli me romanet me i gjalle se kurre! Te dielen me Chievon…

20/04/2018, 13:58 |

Roma ne vendin e trete, Lazio ne te katertin dhe Interi ne te pestin, nje pike larg romaneve.

Pese ndeshje nga fundi i ketij mini-turneu me tre skuadra, me 15 pike ne dispozicion per te arritur ne Champions League, me … Read More

Drejt Chievo-Inter: ja kush do te zevendesoje Gagliardinin ne mesfushe! Nderkohe Karamoh…

20/04/2018, 13:21 |

Prej disa minutash, Interi ka zbritur ne fushen e Appiano Gentiles per te rifilluar pergatitjen ne prag te ndeshjes te se dieles kunder Chievo Verona e cila ishte nderprere dje me diten pushim qe i ishte dhene skuadres si bonus … Read More

Pinamonti: “Chievo? Duam te fitojme dhe te shkojme ne Champions League”

19/04/2018, 20:54 |

I pranishem se bashku me Andrea Ranocchia dhe Yann Karamoh, Andrea Pinamonti sulmuesi i ri zikalter ka folur gjithashtu per Inter TV per ndeshjen e ardhshme ne kampionat me Chievon.

“Sigurisht do te jete shume e veshtire te dielen. Secila … Read More

Ranocchia: “Champions? Asgje s’ka perfunduar, gjithcka per t’u vendosur. Chievo dhe Juve…”

19/04/2018, 20:39 |

Mbrojtesi zikalter, Andrea Ranocchia ka dhene nje interviste ne mikrofonat e Inter TV gjate eventit ‘Innovative Passion’ te organizuar nga Suning.

Pervec qe ka folur rreth eventit dhe organizimit te tij, mbrojtesi italian ka folur edhe per ndeshjen e ardhshme … Read More

Karamoh paralajmeron Chievon: “Po vijme per te fituar”

19/04/2018, 20:24 |

Yann Karamoh eshte intervistuar nga InteTV gjate eventit ‘Innovative Passion’ te organizuar nga grupi Suning.

Keto jane fjalet e tij per kete event: “Nje eksperience shume e bukur. Po shoh gjera qe nuk shihen cdo dite, shume instalacione jane argetuese. … Read More

Bergomi: “Inter, nje skuader e madhe duhet te luaj futbollin e vet. Nuk e prisja qe…”

23/08/2016, 21:19 |

“Nuk e prisja qe Inter t’i pershtatet kundershtarit, nje skuader e madhe duhet te luaj futbollin e vet”.

Flet keshtu Beppe Bergomi, ish-mbrojtesi dhe kapiteni i Interit qe tani punon si opinionist te Sky Sport, pas ndeshjes … Read More

Banega dhe Candreva, debutim jo nga me te miret e mundshem. Ka shume per te punuar!

22/08/2016, 11:07 |

Ndeshja ndaj Chievos ka qene edhe ndeshja debutuese ne Serie A me bluzen zikalter per Ever Banega dhe Antonio Candreva.

Ishin ata te vetmit blerje te reja te hedhura nga minuta e pare nga Frank De … Read More

Scarpini: “Qe kur De Boer eshte ketu ka bere gjithcka cfare ka pasur ne dore. Tani…”

22/08/2016, 10:36 |

Roberto Scarpini per InterChannel ka komentuar ndeshjen ndermjet Chievos dhe Interit, te mbyllur ne menyren me te keqe te mundshme per zikalterit: humbje 2-0 ne ndeshjen e pare te kampionatit.

Keto kane qene fjalet e gazetarit … Read More

NOTAT: Ranocchia nuk ringjallet, Icardin nuk e sheh kurre. De Boer, pse te lihet jashte Perisic?

21/08/2016, 23:55 |

Chievo 2-0 Inter, zikalterit e nisin keq aventuren ne sezonin e ri 2015/16. Nje fillim shume i mire me raste shenime, pastaj me kalimin e kohes nje renie e madhe. Me poshte notat e ndeshjes:

Handanovic … Read More

Drejt ndeshjes me Chievon: 4-2-3-1 ose 4-3-3? Celesi eshte Banega

18/08/2016, 20:23 |

Sic raportohet nga Sky Sport, De Boer eshte duke pregaditur me intensitet ndeshjen e te dieles kunder Chievos.

Nuk do te jete nje Inter shume ndryshe nga ai i Mancinit por mund te shohim nje futboll me shume … Read More

Gazzetta – Candreva vs Eder per nje bluze titullari: Ja 11 e De Boer

18/08/2016, 10:40 |

Po afron debutimi per Frank De Boer dhe po afron edhe ndeshja e pare e sezonit ne Serie A per Interin.

Dje Frank De Boer ka rigjetur ne grup edhe Brozovic dhe Palacion, te cilet jane … Read More

Chievo – Inter, ja formacioni qe do te hedhe ne fushe Frank De Boer

17/08/2016, 15:59 |

Verona po afrohet, Frank De Boer eshte gati me shume se kurre per debutimin e tij ne Serie A.

Per te shkuar tek fitorja e pare e Hollandezit ne drejtimin e Interit ne kampionat, do duhet qe skuadra zikalter te … Read More

Mancini zgjedh perseri 4-3-1-2: Icardi mund Osvaldon, direkt Jonathan nga minuta e pare?

13/12/2014, 14:45 |

Interi vazhdoi punen e saj edhe sot ne Appiano Gentile ne prag te ndeshjes ndaj Chievos te henen ne darke ne transferte.

Rezultati i detyrueshem per Interin e Mancinit ne kete ndeshje eshte fitorja jo vetem … Read More

Mancini rekuperon pjeset nje e nga nje: Sot ne Appiano te gjithe ne grup! Edhe Hernanes…

13/12/2014, 14:20 |

Sot ne mengjes, ne Pinetina, Interi eshte rikthyer te stervitet dhe Mancini i ka vene te tijet te punojne nga ana taktiko-teknike dhe ka mundur te punoje me te gjithe lojtaret ne dispozicion.

Sipas asaj qe … Read More