Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

miqesore

Drejt miqesores Inter-Sion: mbrojtje me 4 per Spallettin. Syte te Lautaro Martinez, Icardi…

17/07/2018, 22:25 |

Luciano Spalletti nuk do te eksperimentoj me mbrojtjen me 3 neser ne miqesoren me Sion.

Te pakten kjo mesohet nga stervitjet e fundit ne Pinetina, ku tekniku zikalter ka punuar me mbrojtjen klasike me 4 para portierit.

Sic raporton … Read More

Gazzetta – Inter, s’ka Azi as SHBA: zikalterit ne Appiano. Dhe per ICC…

27/05/2018, 18:16 |

Per here te pare pas disa vitesh zikalterit nuk do te bejne turneun e zakonshem ne Azi apo Shtetet e Bashkuara te Amerikes por do te qendrojne ne Europe.

“Nje vendim qe nuk do te bej Spallettin te ankohet, duke … Read More

Gazzetta: Inter-Lyon, ja formacioni i mundshem: Borja Valero me Gagliardinin. Perisic konfirmohet nga…

24/07/2017, 11:23 |

Nga ora 14.05 shqiptare, Interi i Luciano Spalletit do te zbrese ne fushe ndaj Lyon ne Nanjing Olympic Sport Centre, per here te dyte ne nje miqesore ne token kineze. Pas ndeshjes se mire te luajtur ndaj Schalke, … Read More

Inter, te enjten test me Luganon

03/10/2016, 10:13 |

Pasi skuadra eshte rikthyer ne Milano gjate nates dje, Interi do te filloje tashme nje jave qe – pavarsisht ndaleses per shkak te kombetareve – do ta shohe te stervitet pa pushim deri te premten.

Asnje … Read More

Gazzetta – Banega, ky shkurtues i kohes dhe hapsires, gjithcka me thjeshtesi. Pikerisht ai qe i mungonte Interit…

06/08/2016, 10:03 |

A mund te kete dicka te bukur pas nje humbjeje 6-1? Po, sipas Gazzetta dello Sport, po.

Ajo gje e mire quhet Ever Banega, ose ndryshe ‘shkurtuesi’. “Eshte numri i ri 19 ai qe prek topin … Read More

Sot Tottenham-Inter, ndeshja e pare e Banega me Interin: ja formacioni!

05/08/2016, 10:46 |

Sot ne skene do te dale Interi i sezonit te ri, kesaj radhe i plote ndaj skuadres angleze te Tottenham ne Ullevaal Stadion ne Oslo dhe kjo ndeshje me shume mundesi do te jete e para absolute e … Read More

Sot Inter-Bayern: ja disa kuriozitete dhe pak histori

30/07/2016, 9:19 |

Sot ndeshja e fundit ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes per Interin, me saktesisht ne Charlotte kunder bavarezve. Shtate here jane ndeshur me pare gjermanet me Interin.

CHARLOTTE – Kjo e sotshmja do te jete ndeshja e … Read More

Mancini: “Une jap gjithcka nga vetja per te permiresuar Interin. Kurre…”

28/07/2016, 9:36 |

Pas barazimit me Estudiantes, tekniku i Interit, Roberto Mancini eshte prezantuar ne sallen e konferencave ku ka folur per mediat.

Ja fjalet e Mancios: “Te dorehiqem? Ju keni folur dhe vazhdoni ta beni per keto gjera, … Read More

Mancini: “Takimi me Thohir? Asgje e re. Icardi dhe Candreva? Per kete pyesni ate.”

25/07/2016, 9:43 |

“Nuk ka asgje per tu qartesuar ne kete mes. Situata eshte normale, si dy dite me pare. Nuk ka ndryshuar asgje, te shikojme ne ditet e ardhshme”. Keshtu eshte shprehur Roberto Mancini ne konferencen per shtyp pas ndeshjes … Read More

Inter-CSKA Sofia, Erkin menjehere titullar? Ne sulm Jovetic dhe…

13/07/2016, 10:01 |

Neser do te jete dita e miqesore se dyte per skuadren e Roberto Mancinit, qe ne ora 18:00 do te luaj kunder bullgarve te CSKA Sofia. Gazzetta dello Sport shkruan edhe per formacionin e mundshem:

“Vazhdon … Read More

Inter-Wattens, ja formacioni i mundshem: eshte Ansaldi ne 4-2-3-1! Sot prova e pare…

09/07/2016, 10:01 |

Testi i pare sezonal per Interin sot ne oren 17:30 ne qendren sportive te Riscone ne Brunico: Zikalterit do te perballen me Swarowski Wattens, nje formacion i kategorise se dyte Austriake.

Roberto Mancini pritet te hedhe … Read More

Vera e Interit: Nis me turne ne Turqi! Ja kalendari, kundershtar Simeone me Atelticon…

16/06/2016, 12:45 |

Te reja per sa i perket veres zikalter vijne direkt nga Turqia.

Lajmi per nje miqesore me Besiktas qe eshte fiksuar ne fillim te Gushtit kishte kohe qe qarkullonte, por gjate dites se sotme kane dale … Read More

Corriere dello Sport – Vera e Interit: te gjitha datat dhe miqesoret

03/06/2016, 12:25 |

Corriere dello Sport raporton datat e veres zikalter, te zyrtarizuar me rastin e takimit ne Bologna mes Gardinit, Ausilios dhe Mancinit.

“Trajneri zikalter do i mbledh lojtaret e tij ne Pinetina te henen me 4 korrik. Do … Read More

Interi neser do te udhetoje drejt Marokut. Lojtaret qe do te mungojne jane…

28/12/2014, 15:57 |

Neser ne mengjes Interi do te fluturoje drejt Marrakech, Marok.

Te marten skuadra do te perballet ne nje miqesore ndaj PSG. Nje rast ky per te pershendetur edhe ish-lojtare te Interit qe me zikalterit kane bere … Read More