Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

miranda

Brazil, tekniku i Selecaos ka vendosur per disa lojtare qe do te jene ne Boteror! Miranda…

25/04/2018, 20:47 |

Ai eshte nje lider i Interit por jo vetem. 

Edhe tek Brazili ai ka shume peshe, si ne skuader por edhe perpara syve te tranjerit.

Po flasim per Joao Miranda, mbrojtesin e Interit qe per disa kohe ka qene edhe … Read More

Gazzetta – Inter, ke nje mbrojtje te hekurt: jane numrat qe konfirmojne nje sezon te madh!

25/04/2018, 9:59 |

“Historikisht ne Serie A ka qene keshtu: kampionatin e fiton mbrojtja me e mire.”

“Pavarisht se Interi eshte 19 pike larg vendit te pare dhe 18 larg te dytit, reparti i mbrojtjes se Luciano Spallettit eshte i dyti me i … Read More

Inter, mbrojtje e hekurt: nga 24 shkurti eshte skuadra qe ka pranuar me se paku gola ne…

23/04/2018, 18:41 |

Vetem dy gola te pranuar ne nente ndeshjet e fundit.

Mbrojtja tregon qe eshte pika e vertete e forces se Interit te ketij sezoni.

Numra te rendesishem qe, sic eshte analizuar nga Opta duke nisur nga 24 shkurti, Interi eshte … Read More

Gazetta dello Sport – Sulmi dobet por mbrojtja mbahet. Nje gol i vetem ne…

15/04/2018, 14:11 |

“Mire per Spallettin qe mbrojtja – nje gol i pesuar ne shtate ndeshjet e fundit – po mbahet nga mjeshteria e Mirandas, fiziku i Skriniar, prania e D’Ambrosio dhe i zakonshmi Handanovic me mrekullite e tij”.

Problemi i Interit eshte … Read More

Miranda me fjale te renda: “Doni te verteten? Barazim shume i keq. Ajo qe duhet te bejme tani…”

14/04/2018, 22:59 |

Interi deshtoi sot te fitonte ne fushen e Atalantes  dhe e perfundoi ndeshjen ne  barazim  pa gola 0-0.

Pas ndeshjes ka folur braziliani i mbrojtjes zikalter,  Miranda.

Ai nuk perdor fjale te buta e perkdhelese per veten  e tij apo … Read More

Ky Skriniar eshte nje gjigand, por askush te mos e prek Mirandan!

01/04/2018, 16:02 |

Perkrahe ka nje kolos, te tille qe syte nuk t’i shohin shpesh. Ne ardhje eshte nje tjeter mbrojtes (fjala eshte per De Vrij) me te cilin nuk behet shaka. Ne anen e tij nje palmares si jo te gjithe tjeret, … Read More

Miranda per InterTV: “Duhet te luajme gjithmone me agresivitetin e njejte”

31/03/2018, 18:01 |

Pas fitores 3-0 kunder Hellas, mbrojtesi brazilian Joao Miranda flet per mikrofonat e Inter TV duke thene:

“Kemi ndryshuar qendrimin tone, sot skuadra ka pasur me shume besim, ka zhvilluar nje ndeshje te mire. Duhet te luajme gjithmone me agresivitetin e … Read More

Kombetaret – Ja ndeshjet e lojtareve te Interit sot

27/03/2018, 14:31 |

Interi eshte ne pritje te ndeshjes ndaj Hellas Verones qe do te luhet te shtunen ne oren 15:00 per shkak te Pashkeve Katolike, por nderkohe lojtaret zikalter (disa prej tyre) jane ende ne kombetaret respektive duke luajtur miqesore.

Nderkohe qe … Read More

Inter, e ardhmja ende per tu vendosur per Miranda: rinovim apo largim ne fund te sezonit?

25/03/2018, 23:59 |

Kontrata e brazilianit zikalte skadon ne qershor 2019.

Ne skuadren zikalter vazhdojne punimet ne prag te sezonit te ri.

Drejtuesit zikalter ne radhe te pare po mendojne per mbrojtjen ku po negocionet me De Vrij dhe Asamoah te cilet mendohen … Read More

Miranda, Ranocchia dhe Santon i skadon kontrata sezonin e ardhshem: Interi po mendon…

24/03/2018, 13:05 |

Ne fund te sezonit kontrata e Mirandes, Ranocchias dhe Santon hyn ne vitin e fundit dhe Interi ne kete moment po reflekton se cfare do te beje me ta: duhen shitur, mbajtur deri ne fund te kontrates apo i duhet … Read More

Rusi-Brazil, ja formacionet titullare: nje Interist nga minuta e pare!

23/03/2018, 17:30 |

Sot ne oren 17:00 do te luhet miqesorja e luksit e Rusise ndaj Brazilit te pese kampionateve boterore.

Ne kete ndeshje do te kete nje bluze titullari per Joao Miranda, i cili do te zbrese ne fushe keshtu nga minuta … Read More

MundoDeportivo – Barcelona po ndjek me kujdes 8 mbrojtesa qendre: 2 jane te Interit

21/03/2018, 18:28 |

Sipas te perditshmes katalanase El Mundo Deportivo, agjentet 007 te Barcelones jane shperndare neper europe dhe po ndjekin nga afer tete mbrojtesa qendre qe potencialisht mund te behen pjese e Barcelones sezonin qe vjen.

Me largimin e Javier Mascherano, Barcelona … Read More

Gazzetta – Derby: Icardi eshte gati, Miranda gjithashtu. Por braziliani…

28/02/2018, 11:39 |

Icardi dhe Miranda jane gati qe te rikthehet nga demtimet respektiv. Kete gje e siguron La Gazzetta dello Sport ne numrin e saj te perditshem.

“Kapiteni zikalter duhet te ishte rikthyer ndaj Beneventos nese Skriniar nuk do te zhbllokonte ndeshjen, … Read More

Icardi dhe Perisic ne Appiano per tu rikthyer ne fushe ndaj Beneventos. Per Mirandan…

19/02/2018, 11:57 |

Sot Mauro Icardi mbush 25 vjec. Kapiteni i Interit po punon per tu rekuperuar nga demtimi muskular dhe shpreson qe te jete ne fushe te shtunen ne darke ndaj Beneventos. Demtimi ne kofshe eshte pesuar ne stervitjen perpara ndeshjes ndaj … Read More