Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

miranda

Sky – Pioli ruan Banega dhe Candreva: ska Sparta Prage per ta!

07/12/2016, 16:49 |

Antonio Candreva dhe Ever Banega nuk do te bejne pjese ne sfiden kunder Sparta Prages.

Konfirmimi vjen ne keto minuta nga Sky Sport: dy lojtaret e Interit do te ruhen ne ndeshjen e fundit te Europa League qe … Read More

Pioli deshiron te ndryshoje cdo gje: 4-4-1-1 ose 4-3-3 me Miranden ne mesfushe…

05/12/2016, 14:20 |

Pas kater testeve te para qe kane treguar nje ekuiliber te munguar dhe negativ, Stefano Pioli mund te zbrese pak poshte ne fushe 4-2-3-1 dhe ta beje nje 4-4-1-1.

Kete gje e tregon Gazzetta dello SportRead More

Inter, dyshim te madh ne mbrojtje: Miranda me ke? Ne mesfushe jashte nje prej Banega, Brozo apo Kondo…

26/11/2016, 13:37 |

Pas nje stervitjeje te shkurter ne palester dje, sot Pioli rikthehet te flase me skuadren ne prag te ndeshjes delikate me Fiorentinen te henen ne darke.

Shpresa eshte qe te rekuperohet edhe Palacio. La Gazzetta dello … Read More

Gazzetta – Mbrojtja eshte problemi paresor i Interit. Miranda dhe Murillo…

25/11/2016, 17:22 |

Problemi i Interit, sipas Gazzetta dello Sport, jo njeri prej te shumteve, por ai paresor, eshte mbrojtja.

E kote te mendosh se si te ndertosh nje manover, si te sulmosh, si te sistemosh lojtaret ne zonen … Read More

Inter pa ‘shtyllen kurrizore’ fundoset: mungesa e Miranda, Joao Mario dhe Icardi sjell…

30/09/2016, 9:30 |

Humbja e dyte ne Europa League ka treguar nje realitet tashme: Interi pa titullaret e saj fundoset dhe ka konfirmuar se pa ‘shtyllen kurrizore’ kjo skuader qe eshte ende ne ndertim nuk di te gjeje vazhdimesi jo vetem … Read More

Inter, De Boer beson shume tek Miranda per te rikthyer nje mbrojtje solide: clean sheet mungon nga…

08/09/2016, 11:41 |

Mbrojtesi Brazilian, i cili sapo ka shenuar gol me kombetaren e tij diten e ditelindjes eshte gati qe te drejtoje mbrojtjen zikalter ne Serie A.

Edhe Joao Miranda, nder te tjeter, eshte rikthyer ne dispozicion te … Read More

Rusi 2018: Jo edhe aq mire Argjentina e Banega, Brazili ecen me Miranden ndersa Murillo…

07/09/2016, 9:29 |

Amerikano Latinet zikalter kane luajtur gjate nates me kombetaret respektive ne ndeshjet e vlefshme per eleminatoret e Boterorit Rusi 2018.

Jo edhe aq mire Argjentina e Ever Banega ne kualifikuesit e boterorit: bardh e kalterit ne … Read More

Nga Anglia – Miranda ben pjese tek lista e blerjeve te Mourinhos

29/07/2016, 11:31 |

Manchester United eshte gati per te mbyllur operacionin Pogba: Raiola po mbyll detajet e fundit te kesaj marveshje, dhe lojtari i Juventusit eshte shume afer klubit anglez. 

Por sipas asaj qe shkruhet nga gazetat angleze, eshte … Read More

Inter, te pashitshmit jane vetem tre. Te gjithe te tjeret…

25/05/2016, 10:58 |

Klubi zikalter po vlereson ofertat per lojtaret me te mire te saj, objektivi eshte ai per te arritur 50 milione euro fond nga merkato brenda qershorit.

Jane rreth 50 milione euro qe Interi deshiron ti rekuperoje … Read More

Sky – Inter ruan bazen: me te miret nuk do te shiten?

05/05/2016, 22:41 |

Kur flitet per merkaton, Roberto Mancini eshte nje qe kerkon te mos i mungoj asgje. Kerkesat e tij do te finalizohen ne nje skuader gjithmone e me shume konkurruese.

Fakti qe mungon Champions League kufizon fuqine … Read More

Miranda: “Jam i lumtur te Interi. Mancini nje trajner i madh. Vitin tjeter vendi i dyte objektiv minimal”

02/05/2016, 21:19 |

Ne rast te eventit te organizuar per ‘Premio Gentleman’, eshte i pranishem edhe mbrojtesi zikalter Joao Miranda qe ka folur per gazetaret e pranishem. Keto jane deklaratat e tij:

SEZONI – “Donim te arrinim ne Champions … Read More

Thohir, enderra quhet Juan Mata: ne Angli shohin nje aleat per zikalterit

25/03/2016, 17:40 |

Inter dhe Manchester United mund t’i japin jete disa shkembimeve interesante te merkatos se veres.

Ka nje lojtar qe i pelqen zikalterve dhe eshte Juan Mata, qe mund te perfshihet ne disa tratativa me Interin. Shtypi anglez thote … Read More

Di Marzio: “Candreva, Inter duelon me Milan-Juve. Erkin, mungojne vizitat mjeksore. Miranda dhe Mancini…”

23/03/2016, 17:12 |

I ftuar ne studiot e Sky Sport 24, eksperti i merkatos Gianluca Di Marzio ka zbuluar te rejat e fundit ne strategjite e klubeve italiane. Diskursi i hapur edhe per Interin, ne hyrje dhe dalje. Keto jane fjalet e … Read More

Inter, jo 10 milione eurove nga Bayern per Mirandan. Zikalterit kerkojne minimumi…

14/03/2016, 23:20 |

Sipas asaj qe tregon Goal.com, Bayern Munich i ka ofruar Interit 10 milione euro per Mirandan.

Zikalterit qe veren qe sapo kaloi e blene Brazilianin per 4 milione euro ne huazim dhe 11 detyrimi i blerjes, … Read More