Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

moratti

Moratti: “Mendime interesante nese fitojme ne Torino. Mancini-De Boer nje pastice. E di qe Suning…”

31/01/2017, 18:11 |

Presidenti legjendar i Interit, Massimo Moratti, ka dhene nje interviste te gjate per ‘Il Giorno’ ne Milano, ku ka folur per shume tema: nga Juventus-Inter, e deri tek Pioli dhe Mancini e De Boer. Per forcen e Suning … Read More

Moratti: “Interi i ka te gjitha mundesite te fitoje me Milanin. Kam besim tek Pioli. Samuel…”

16/11/2016, 17:13 |

I pyetur nga gazetaret ne dalje te zyrave te Saras ne qender te Milanos, ish pronari i Interit, Massimo Moratti ka folur per derbyn e te dieles. Ja fjalet e tij:

Cfare efekti me jep ky … Read More

Moratti: “Pioli eshte nje zgjedhje me qellim te mire dhe praktike. Kinezeve i kam thene gjithmone…”

07/11/2016, 17:11 |

I intervistuar pak me pare poshte zyrave te Saras, Massimo Moratti ka folur per situaten aktuale te Interit, pas fitores 3-0 ndaj Crontes.

Ja fjalet e presidentit legjendar te Interit: “Dje ne 10 minutat e fundit … Read More

Suning pas pak ne Appiano: Per tranjerin do te vendoset sebashku me Morattin dhe Thohir!

05/11/2016, 12:02 |

Marco Barzaghi, ne lidhje direkte me studiot e Premium Sport, qe nga hoteli ku po qendrojne drejtuesit e Suning, ka informuar tifozet zikalter per ate qe mund te ndodhe pas pak minutash.

“Mund te kete surpriza. … Read More

De Boer, ne Genoa ndalesa e fundit? Klubi duket sikur ka vendosur. Dy opsione: ja emrat!

28/10/2016, 10:48 |

Pavarsisht suksesit ndaj Torinos dhe nje ndeshjeje mjaft te mire, Frank De Boer mbetet ne dyshim.

Ne fakt, sipas Gazzetta dello Sport, nuk eshte per tu perjashtuar se nje vendim per ndryshimin e tranjerit Interi ta … Read More

Suning deshiron te ‘italianizoje’ Interin. Moratti dhe Tronchetti Provera…

06/10/2016, 11:54 |

Behet gjithnje e me e mundshme, sipas La Gazzetta dello Sport, nje rikthim i Massimo Morattit tek Interi.

Edhe pse indoneziani, aktualisht president i Interit, ka permiresuar ndjeshem anen financiare te klubit, kinezet si partner do … Read More

Gazzetta – Moratti rikthehet president i Interit? Ja skenari i mundshem!

01/10/2016, 11:16 |

Massimo Moratti hap portat per nje rikthim te tijin si president i Interit dhe menjehere shperthen nostalgjia.

Por sa shanse ka realisht qe ish numri nje i Interit te rikthehet ne ate pozicion me aq shume … Read More

Moratti lavderon Suning: “Kane respekt te madh per Italine, jane te mbeshtetur nga shteti kinez. Objektivi eshte CHL”

03/09/2016, 20:51 |

Edhe ne faqet e versionit online te Gazzetta dello Sport mund te lexohen fjalet e Massimo Moratti per ardhjen e Suning ne klub:

“Kane respekt shume te madh per Italine dhe per klubin, pastaj kane edhe mbeshtetje … Read More

Moratti: “Frank De Boer ka nje strategji, duhet mbeshtetur. Fillim i veshtire? Objektivat e Interit mbesin te rendesishem”

29/08/2016, 17:31 |

“Objektivat e Interit jane gjithmone te rendesishem. Nuk duhet te dekurajohemi nga rezultatet e para”.

Eshte shprehur keshtu ish-presidenti i zikalterve, Massimo Moratti, duke folur per fillimin e veshtire te skuadres zikalter. Moratti pastaj ka komentuar edhe … Read More

Moratti: “Mancini? Eshte koha ta mbeshtesim. Suning po ben nje merkato te mire. Icardi…”

03/08/2016, 9:19 |

Ne keto dite nuk ka qene lajm vetem merkato e Interit, por edhe ceshtja Mancini. Per kete gje eshte shprehur edhe presidenti legjendar i Interit, Massimo Moratti. 

Ja fjalet e tij:

Cfare mendoni per … Read More

Moratti: “Suning jane te besueshem, FPF nje pengese. Mancini? Nuk perjashtoj rinovimin. Icardi…”

21/07/2016, 17:46 |

Eshte bere nje kohe qe publiku zikalter nuk degjon fjalet e tij. Po flasim per Massimo Morattin dhe pikerisht atehere kur te gjithe duan te njohin edhe mendimin e tij ai kthehet dhe konsideron Interin e tij. Keto jane … Read More

Zhang, se shpejti takim me Mancinin: rinovimi dhe merkato…

27/06/2016, 17:55 |

Axhende plot me impenjime per aksionarin e ri te mazhorances te Interit Zhang Jindong, ne Milano per te zyrtarizuar kalimin e pronesise se klubit zikalter.

Pasi eshte takar me presidentit e Serie A, Maurizio Beretta, presidenti i … Read More

Suning, ja te gjitha detajet dhe shifrat. Nje operacion prej 750 milione eurosh! Borxhet e klubit…

07/06/2016, 9:32 |

Tashme ka ardhur edhe zyrtarizimi ne konferencen e djeshme per shtyp ne Nanjing: Interi qe prej ores 09:09 dje ne mengjes ka kaluar ne pronesi te Kinezeve. 

Zhang Jindong, numri nje i gjigandit Kinez Suning e … Read More

Moratti: “Zhang person konkret, nuk do te jem keshilltar. Per merkaton tani mund te negociohet me UEFA-ne”

06/06/2016, 14:04 |

Disa ore pasi ne konferencen e Nanjing u zyrtarizua shitja e aksioneve te Interit tek Suning, Massimo Moratti komenton keshtu kete moment te rendesishem te klubit zikalter dhe largimin e tij:

Sot eshte mbyllur nje faqe e … Read More