Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

moratti

Moratti: “Sot Interi te jape sinjalin edhe per Thohir. Mancini…”

16/05/2015, 14:13 |

Massimo Moratti, gjate intervistes se tij tek Radio 105, ka folur edhe per rendesine e ndeshjes se sotme kunder Juventusit.

Ja fjalet e tij: “Sot Interi duhet e jape nje sinjal karakteri, vazhdimesie. Dicka qe do … Read More

Thohir: “Interi në majë me Mancinin, do t’i arrij skuadra e dëshiruar shumë shpejt. Toure…”

24/04/2015, 13:20 |

“Asnjëri nga ne nuk është i kënaqur me mënyrën sesi kanë shkuar gjërat. Humbja është e rëndë, vuajnë mbështetësit ashtu sic vuajmë edhe ne. Gjithashtu, është e vështirë ta pranosh një barazim sic ishte ai në derbi, sepse … Read More

Sky – ET konfirmon besimin tek Mancini. Toure dhe Dybala shënjestrohen për këtë merkato, nesër…

22/04/2015, 19:11 |

Thohir i ka konfirmuar Mancinit dëshirën e shoqërisë për ta krijuar një skuadër e cila do të jetë në lartësinë e dëshiruar nga trajneri. Kështu raporton Sky Sport, për takimin i cili u zhvillua dje në mes të Mancios … Read More

Zanetti: “Moratti nuk kthehet, ai eshte pjese e Interit qe do jete gjithmone i madh. Ndersa Mancio…”

09/04/2015, 22:35 |

Eshte nje moment delikat ne shtepine Inter. Ne fushe nuk po vijne rezultatet e pritura dhe zerat per nje rikthim te Morattit ne presidence nuk kane bere gje tjeter vec se t’i hedhin benzine zjarrit dhe te shtojne … Read More

Moratti i gatshëm ta rimarrë Interin. Pellegrini, Tronchetti dhe aksionari popullor: plani i ish-numrit një.

08/04/2015, 8:29 |

Një lajm ndoshta i pamatur mirë nga Gazzetta dello Sport por që po bën bujë në edicionin e saj të sotëm: Massimo Moratti, pas një viti e gjysëm nga largimi i tij nga udhëheqja e klubit si dhe … Read More

20 vjet me pare Moratti u be President: Ja 11 me e mire e tij tek Interi!

18/02/2015, 20:18 |

Corriere dello Sport, sot ne numrin e saj, ka folur per Massimo Morattin dhe per Interin. Me sakte, per daten 18 shkurt, qe shenon blerjen e Interit nga ana e Padron Massimos. Pikerisht 20 vite me perpara.

Moratti: “Kur bleva Chivun, i thashe Sensit: Me thuaj nje cmim per Tottin dhe do ta blej, por…”

03/12/2014, 15:46 |

Massimo Moratti ka dhene nje interviste te gjate per Corriere della Sera, dhe Massimo jone ka thene se ka menduar seriozisht te bleje Francesco Tottin nga Roma duke provuar cdo gje por pa sukses. Ja fjalet e tij:

“Isha … Read More

Inter, arrijne 40 mln: akord mes ET-MM. Dhe Inter Bond lehteson Pellegrinin…

23/11/2014, 14:06 |

Erick Thohir dhe Massimo Moratti kane arritur nje marreveshje mbi rritjen e kapitalit.

Dhe cfare shkruan sot Tuttosport, sipas te cileve kjo rritje do te behet ne janar (nje marreveshje qe lehteson vendimin e marr nga … Read More

Inter, shtohet kapitali ne 2015: Ja shifrat e rritjes se kapitalit. Ndersa Moratti…

21/11/2014, 0:07 |

Massimo Moratti dhe Erick Thohir duhet qe te fusin serisht doren ne pertofol.

Dhe sipas asaj qe shkruan Gazzetta dello Sport, dy pronaret e Interit do duhet qe ne 2015 ti japin Interit likuiditetin e nevojshem … Read More

Moratti: “Une i sugjerova Thohirit dy emra per pankinen e Interit. Nuk kthehem por te enjten…”

20/11/2014, 17:56 |

Vijne deklarata te rendesishme dhe shume te vendosura per ate qe ka ndodhur javen e kaluar nga ish Presidenti i Interit, Massimo Moratti.

President Massimo ka konfirmuar se nuk do te rikthehet ne keshillin drejtues dhe … Read More

Sky – Mazzarri, qendrimi i Morattit me i bute. Tani…

11/11/2014, 20:05 |

“Nuk eshte momenti per nje ndryshim: ky eshte perfundimi i cili ka ardhur nga te gjithe ne shtepine e Inter. Lojtaret e shumte qe Mazzarri nuk ka ne dispozicion nuk e lejojne ate qe te shpreh me te … Read More

Takim Moratti-Thohir, ja te gjitha temat qe jane diskutuar. Mazzarri luan fatin e vet ndaj…

10/11/2014, 18:22 |

Sot ka pasur nje takim ndermjet Erick Thohir, presidentit te Interit dhe Massimo Morattit, ish presidentit te Interit. Ky takim ka zgjatur rreth nje ore dhe eshte zhvilluar ne qender te Milanos.

Takimi ndermjet dy figurave … Read More

Sky – Ndodhia me Morattin ka turbulluar skuadren. Lojtaret te tronditur. Ndersa Mazzarri…

24/10/2014, 15:57 |

Massimiliano Nebulono per SkySport24 ka folur sot per vendimin e President Massimo Morattit si dhe reagimin e skuadres.

Gazetari tregon se “Skuadra duhet te kerkoje te reagoje ne fushe, sepse eshte nevoja e rikthimit si protagonist. … Read More

Moratti: “Aksionet jane te miat dhe do i mbaj fort. Koha ime kaloi. Mazzarri…”

24/10/2014, 15:31 |

President Moratti ka folur pak per mediat dhe i eshte pergjigjur disa pyetjeve te bera nga gazetaret e pranishem poshte zyrave te Saras. Ja cfare ka thene ai pak me pare:

– Gjithmone president apo vetem … Read More