Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

moratti

ZYRTARE – F.C. Internazionale Milano kalon ne pronesi te Suning Group!

06/06/2016, 9:48 |

Nanjing, 06 Qershor 2016 –  F.C. Internazionale dhe Suning Holdings Group zyrtarizojne me kenaqesi marveshjen historike te nje bashkpunimi strategjik. Suning Holdings Group ka blere me sukses shumicen e aksioneve te Interit, nje nga klubeve me te medha ne bote … Read More

Suning po nxiton per ta mbyllur sa me shpejt marveshjen: Ja kush do te ulet ne tavoline!

04/06/2016, 9:13 |

Dita e kalimit te shumices se aksioneve te Interit tek Suning po afrohet cdo dite e me shume. Tashme mungojne shume pak ore dhe me pas grupi i Zhang Jindong do te mare pothuajse 70% te aksioneve te … Read More

Moratti: “Pothuajse ne fund. Shpresoj qe Kinezet ta kuptojne pergjegjesine dhe privilegjin…”

03/06/2016, 8:25 |

Tratativa per shitjen e paketes se aksioneve te shumices se Interit eshte ne nje faze teper te avancuar dhe kjo gje u pranua edhe nga vete Massimo Morati dje: “Firma me Suning eshte shume afer. Kam pershtypjen se … Read More

Arrin konfirmimi nga Moratti: “Suning, synojme te mbyllim. Jemi te firmat”

02/06/2016, 17:00 |

“Ekzistojne tashme firmat me Suning? Duhet te jete keshtu. Synojme te mbyllim”.

Jane keto fjalet qe ish-presidenti i Interit, Massimo Moratti i thote per ANSA, duke komentuar udhetimin e Erick Thohir dhe dirigjenteve ne Kine per pjesen e … Read More

Suning, pike kthese: merr 60-70% te aksioneve! Thohir qendron president, Moratti jashte?

31/05/2016, 16:56 |

Lajme te bujshme per Interin arrijne nga Sky Sport.

Tratativa per shitjen e aksioneve te Suning Commerce Group ka pesuar nje pershpejtim te madh dhe eshte afer mbylljes, edhe para veres. Dhe keshtu Suning eshte gati … Read More

Inter-Suning, Moratti konfirmon: “Jam optimist sepse jane shume serioz”

27/05/2016, 10:18 |

Dita e djeshme e presidentit Erick thohir nuk mund te mos mbaronte me nje darke me ish padronin zikalter Massimo Moratti. 

Takimi eshte zhvilluar ne Milano dhe ka mare pjese edhe aksioneri Handy Soetedjo dhe ka … Read More

Moratti: “Pele ishte lojtar i Interit, ishin hedhur edhe firmat. Por babi im e grisi kontraten sepse…”

27/05/2016, 8:47 |

Pele tek Interi? Gjithcka e vertete. Zikalterit praktikisht e kishin blere futbollistin me te forte te historise por revolta kunder presidentit te Santos shtyu Angelo Morattin qe te griste kontraten e firmosur per te miren dhe sigurine e … Read More

Moratti: “Inter-Suning, ndoshta te reja se shpejti. Perjashtoj rikthimin tim. Thohir? Duhet t’i japim kohe”

23/05/2016, 13:39 |

Perderisa udheheqesit e Interit jane duke punuar ne aksin Milano-Nanjing per te avancuar tratativen me Suning Commerce Group, Massimo Moratti, ne nje konference te Qendres Sportive Italiane ka bere nje perbledhje te situates:

“Mund te ndodh qe … Read More

Jave Milaneze per Erick Thohir: Napoli, Moratti dhe Udinese. Presidenti zikalter…

14/04/2016, 10:28 |

Presidenti i Interit, Erick Thohir do te rikthehet ne Milano te shtunen. Ai do te vije per te pare ndeshjen ne Meazza kunder Napolit por do te jete ne Itali edhe per te takuar te gjithe menaxheret ne … Read More

Erick Thohir ne Milano gjate pasdites, neser vizite ne Appiano: agjenda e manjatit

01/04/2016, 14:00 |

“Erick Thohir do te arrij sot pasdite ne Milano”, kete raporton Gazzetta dello Sport ne versionin e saj online.

“Presidenti i Interit do te kete nje fundjave te dendur me takime. Neser ne mengjes do te … Read More

Moratti: “Kam dashuruar me shume Recoben se sa Ronaldon. Do kishim shume tituj pa gjera te cuditshme…”

17/03/2016, 22:51 |

Massimo Moratti ka folur per Premium Sport gjate dites se sotme dhe ka uruar personalisht Chino Recoban qe mbushi sot 40 vjec.

“Nuk eshte thjesht nje lojtar, ai eshte vete futbolli: Ka bere gjera qe lojtaret … Read More

Ausilio flet per gjithcka, nga Thohir e tek Icardi e Kondo: “I nevirkosur mbas ndeshjes me Juven për një motiv…”

11/03/2016, 14:24 |

Ne nje interviste te gjate, Piero Ausilio ka folur per gazeten Libero në Itali.

MERKATO“Soriano? Jemi duke e ndjekur dhe Ferreros i dukem simpatik. Për Banegën nuk mund të them asgjë, aktualisht ka nje … Read More

Mourinho: “Do te jete nje emocion i madh te kthehem ne San Siro, nuk do te stervis Interin. Thohir dhe Mancini kane…”

19/02/2016, 20:39 |

Ne pritje te rikthimit te tij ne Milano, Jose Mourinho leshon fjalet e pare sa i perket fteses se Morattit per ndeshjen Inter-Sampdoria:

“Do te qendroj nje dite ne Milano dhe per kete i falenderohem presidentit tim … Read More

Ronaldo: “Interi ne zemren time. Ketu si dirigjent? Nuk e perjashtoj. Dua te perqafoj serish Morattin. Miranda…”

18/02/2016, 19:18 |

I intervistuar nga Calciomercato.com, Luis Nazario de Lima, i njohur per te si gjithe si Ronaldo ka analizuar disa tematika lidhur me boten zikalter, duke hapur mundesine qe nje dite te jete edhe dirigjent zikalter. Keto jane fjalet e Fenomenit: