Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

pereira

Gazzetta – Largohet Pereira? Ja te gjithe emrat e zevendesuesve.

12/10/2013, 11:03 |

“Lojtaret nen vezhgim jane shume. Interi do te vleresoje ne thelb tre emra: Vrsaljko (Genoa), Insua (Atletico Madrid) dhe Alex Sandro (Porto). Zhurma per nje interesim mbi Isla-n ka rene shume, ndersa mbi idene Criscito nuk ka asnje … Read More

Ne Angli: “50 goditjet e mundeshme te Premier League: Ne liste dy zikalter”

24/09/2013, 21:53 |

Shtypi anglez ka krijuar nje liste me 50 lojtare qe shum shpejt ne merkaton e dimrit mund te transferohen ne gadishullin Britanik. Ne kete liste figurojne edhe dy lojtare zikalter:

Patrick Olsen (Inter-Arsenal) – Gunners e … Read More

Pereira, kohe e skaduar dhe Game Over: Do te largohet ne Janar?

20/09/2013, 18:10 |

Tani nuk duket se ka me dyshime, dhe nuk do te kete asnje surprize ne te ardhmen e Alvaro Pereiras: Ai do te largohet nga Interi.

Mbrojtesi i krahut Uruguaian, i cili erdhi tek Interi vetem … Read More

Merkato Inter, qetesi absolute me perjashtim te largimeve. Ka vetem 1 mundesi

02/09/2013, 11:22 |

Dita e fundit e merkatos dhe, sipas Gazzetta dello Sport, nuk do te ndodhe asnje gje e vecante ne shtepine e Interit. Ideja e fundit mund te jete ajo per te nderhyre ne blerjen e nje lojtari te … Read More

Gazzetta – Moratti mbyll merkaton. Tani varet vetem nga largimet.

30/08/2013, 11:38 |

Fjalet e Massimo Morattit, me rastin e mbledhjes te Keshillit te Administrimit, konfirmojne nje pikture shume te qarte: “Mendojme qe kemi bere dicka te rendesishme ne merkato, vetem nese vjen ndonje rast i vecante do te mendojme per … Read More

CdS – Marquinho mund te largohet dhe ne huazim, por…

30/08/2013, 11:31 |

Marquinho nuk hyn ne lojtaret e pashitshem te Romes, qe tani po pret cila skuader mes Interi dhe Juventusit do te prezantoje oferten me avantazhuese. Sipas asaj qe raporton Corriere dello Sport, verdhekuqte mund ta shesin brazilianin perfundimisht … Read More

Gazzetta – Kuzmanovic dhe Pereira, dy lojtaret ne ikje. Por…

29/08/2013, 11:11 |

Ardhjet e reja do te varen nga largimet. Alvaro Pereira, qe ne Interin e Mazzarrit eshte zevendesuesi i Nagatomo, sipas Gazzetta dello Sport eshte gjithmone e me afer largimit. Eshte folur ne keto dite per nje interesim nga … Read More

SKY – Branca dhe Ausilio po mendojne per shitjet

28/08/2013, 15:36 |

Vetem shitje. Tani per tani Branca dhe Ausilio po mendojne per largimet. Sot largohet Schelotto tek Sassuolo, por ne merkato eshte edhe Kuzmanovic dhe priten te vine oferta per Alvaro Pereira. Interi ka zgjedhur ti mbaje lojtaret me … Read More

Pereira dhe Kuzmanovic, ja si do te blihet Fernando…

23/08/2013, 9:58 |

Tratativa qe mund te sjelle mesfushorin e Porto, Fernando, ne Milano eshte e veshtire dhe e komplikuar, por jo e parealizueshme. Kete thote Gazzetta dello Sport, qe e lidh me disa faktore ardhjen e brazilianit te natyralizuar portuges.

Read More

Gazzetta – Ne shtepine Inter eshte java e shitjeve?

22/08/2013, 17:55 |

Flitet shume per lojtaret e shumte qe mund te vijne tek Interi keto dite, por nuk duhet te hiqet vemendja nga levizjet qe mund te behen ne dalje. Gazzetta dello Sport flet sot, dhe i ve rrethin e … Read More

Inter, sa shume largime! Branca dhe Ausilio po punojne per daljet: ja situata…

17/08/2013, 17:53 |

Mungojne dhe pak dite nga mbyllja e merkatos. Dhe dirigjenca e Interit ka akoma shume per te punuar. Jo vetem ne blerje por dhe ne shitje. Mazzarri do nje formacion ne ngushtuar dhe per ta kenaqur Branca dhe … Read More

Guarin ne forme super, mire Handa dhe Perreira. Icardi dhe Alvarez..

23/07/2013, 10:02 |

Ka qene sigurisht nje nga me pozitivet ne kete fillim sezoni dhe dje e ka treguar kete duke zhvilluar nje ndeshje te madhe. Po flasim per Guarin, qe ne ndeshjen kunder Vicenza ka shenuar nje gol shume te … Read More

Pereira: “Punoj fort, por tani me Mazzarrin.” Olsen: “Dua te qendroj ketu. Cuchu dhe Mazzarri..”

22/07/2013, 19:19 |

Te paret qe kane folur ne fund te miqesores me Vicenza kane qene Alvaro Pereira dhe Patrick Olsen.

PEREIRA: “Kete jave kemi punuar shume fort, tekniku ka dashur te luaja gjithe ndeshjen per te marre ritem … Read More

Isla tek Inter, por me kushtet e Juves. Tani Nainggolan. Nese iken Pereira…

17/07/2013, 8:58 |

Walter Mazzarri, ne fund, eshte kenaqur. Sic mbahet mend, eshte tekniku i pare pas-Mourinhos me te cilin shoqeria nuk ka bere blerje pa ja marre mendimin. Kuyt, Mascherano per Benitezin nuk erdhen kurre, Leonardos u mjaftua me opracionet … Read More