Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 27, 2020

Scroll to top

Top

Champions League

Burdisso: “Inter-Barca, cfare ndeshje! Barca me eksperte, por pa Messin ndeshje e barabarte”

06/11/2018, 15:26 |

Nicolas Burdisso, ish mbrojtesi i Inter-it, nuk ka shume qe ka dale ne pension. I intervistuar nga Radio Marca, ish zikaltri ka folur per ndeshjen ne mbremje kunder Barcelone-s:

“Do te jete nje ndeshje e bukur, Inter-i do e respektoje … Read More

Inter, Icardi ne ndjekje te golit te kurorezimit europian: kunder Barcelones…

06/11/2018, 14:23 |

Mauro Icardi eshte i gatshem te sfidoje serish te kaluaren e tij: sulmuesi argjentinas, ne ndeshjen ne Camp Nou nuk arriti te realizoje, sonte ne San Siro kerkon ate gol qe mund ta kurorezoje perfundimisht ne nivel europian, ne prani … Read More

Milito: “Inter-Barcellona, kujtime te paharrueshme. Te shenoja ishte nje enderr”.

06/11/2018, 13:50 |

Inter-Barcelona eshte nje ndeshje qe prek te gjithe interistat, nuk mund te mungonte nje koment i Diego Milito-s.

“Eshte nje kujtim i mrekullueshem ajo gjysemfinale endrrash. Kishim perballe nje skuader gati te pathyeshme. Ndeshja ne San Siro ishte fantastike, te … Read More

MD – Nga Suarez te Ronaldo, ja 16 “ish-lojtaret” e Inter-Barcellona:

06/11/2018, 13:41 |

E perditshmja katalanase Mundo Deportivo ka shkruar nje artikull ku rikujton lojtaret qe kane veshur te dyja fanellat e skuadrave qe do perballen sot ne mbremje.

Fillon me Miklos Szegedi, ylli zikalter ne vitet 40′, per te perfunduar tek Rafinha, … Read More

Inter, rekord ne San Siro: te ardhura historike kunder Barcelones. Qe ne fillim te sezonit…

06/11/2018, 13:34 |

Serish edhe njehere San Siro pergjigjet prezent. Dhe e ben duke i dhuruar Inter-it nje rekord te pabesueshem te ardhurash: sic eshte komunikuar edhe nga vete klubi zikalter, me rastin e ndeshjes te kesaj mbremje tashme eshte arritur shifra e … Read More

Zanetti: “Mund ta mposhtim Barcen. Icardi te Real? Nuk kemi nevoj te shesim, Mauro eshte i lumtur tek Inter”.

06/11/2018, 13:31 |

Zevendes presidenti zikalter Javier Zanetti ka folur per te perditshmen spanjolle Marca rreth ndeshjes kunder Barcelone-s por edhe per Suning:

“Ne jemi nje klub qe mund te bejme shume. Jemi ne nje moment te mire, sidomos pas ardhjes se drejtuesve … Read More

Inter, mund tja arrije: San Siro enderron mrekulline, Spalletti mbeshtetet tek 4-3-3 dhe Nainggolan.

06/11/2018, 13:05 |

Pritje me ne fund po mbaron; kete mbremje Inter-i eshte gati te hape lufte ndaj Barcelone-s. Luciano Spalletti i karikuar si kurre me pare ne konferencen per shtyp, do te aktivizoje nga minuta e pare Radja Nainggolan, qe mungoi ne … Read More

Spalletti: “Ne jemi Interi, nuk kemi as frike e as zili askend. Ndaj Barcelones…”

05/11/2018, 21:52 |

Luciano Spalletti ka folur ne prag te ndeshjes Inter-Barcelona. Kjo eshte intervista e plote ne shqip e Luciano Spalletti-t:

Sa besim ju kane dhene rezultatet e fundit per llojin e ndeshjes qe duhet te luani? “Gjithmone kemi thene qe mund … Read More

Mundo Deportivo – Ja kush ishte me i miri ne fushe per Interin! Nje surprize sepse ai…

25/10/2018, 16:57 |

“Kroati ka qene lojtari me deciziv derisa ne ate moment qe Inter-i ka pasur benzine, ishte ne dyshim nese do te luante, per shkak te goditjes qe pesoi ne derby. I sherben nje top te mire Icardi-t ne minutat e … Read More

Spalletti paralajmeron Interin: “Ja cfare sduhet te bejme sot ndaj Barcelones…”

24/10/2018, 17:38 |

Do te jete nje Inter qe do te zbrese ne fushe per te luajtur nje ndeshje deri ne minuten e 90 kunder Barcelones ne Camp Nou.

Kete gje Spalletti e deklaroi qartesisht ne mikrofonat e Rai Sport:

“Me mire mos … Read More

Inter, Spalletti: “Do te luaje Miranda, ne dyshim Brozovic. Rafinha? Ja si…”

23/10/2018, 20:41 |

Fjalet e teknikut zikalter ne prag te ndeshjes se Champions League kunder Barcelones.

Ne prag ndeshjeje te Champions League ne shtepine zikalter. Ne prag te ndeshjes BarcelonaInter, trajneri zikalter – Luciano Spalletti – do ti pergjigjet pyetjeve te … Read More

Barca-Inter, Icardi: “Nuk kam menduar asnjehere te iki nga Inter”. Miranda: “nuk do te jemi…”

23/10/2018, 19:33 |

Konferenca per shtyp ne prag te ndeshjes Barcelona – Inter, ne Champions League.

Ne prag te ndeshjes, dhe cfare ndeshjeje, kunder nje kundershtari te nivelit absolut sic eshte Barcelona, Inter-i vjen me entuziazmin qe ka fituar derby-n ne minutat e … Read More

Ne prag te ndeshjes Barcelona-Inter: Po Brozo dhe Perisic, a do te luajne? Ja shanset e tyre!

23/10/2018, 15:41 |

Mesfushori belg, i vetmi qe nuk eshte grumbulluar per ndeshjen ne Camp Nou.

Po afrohet per Inter-in, dita e perballjes ne ndeshjen kunder Barcelones ne Camp Nou:

i vetmi qe nuk eshte i perfshire ne listen e te grumbulluarve eshte … Read More

Icardi, me Milanin statistika jo te mira: ja numrat! Ne 12 sfida, kapiteni ka fituar vetem…

18/10/2018, 18:34 |

Protagonist absolut ne derby-n e fazes se dyte ne sezonin e kaluar me nje triplete, Mauro Icardi eshte i gatshem te drejtoje Inter-in edhe njehere ndeshjen e qytetit kunder Milan-it.

Nje kundershtar qe nuk i ka sjelle shume fat ne … Read More