Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

derby della madonnina

San Siro e pret nje nate magjike per derbyn e Madonnina-s

19/10/2018, 16:03 |

Do te jete nje nate magjike ne Meazza per derby-n, priten te jene 78.000 te pranishem ne stadium.

Nje San Siro magjike per nje nate magjike. InterMilan eshte nje ndeshje unike, qe kerkon “kornizen” e duhur dhe nje … Read More

Andy Van der Meyde i karikuar per derbyn

19/10/2018, 15:19 |

Ish lojtari hollandez e pret me ankth ndeshjes e se djeles ne mbremje.

Andy Van der Meyde, ish lojtari i Interit, si tifoz, nuk ka hequr dore nga dashuria per ngjyrat zikalter.

Ne javen e pritjes per derbyn e Madonnina-s, … Read More

Icardi, me Milanin statistika jo te mira: ja numrat! Ne 12 sfida, kapiteni ka fituar vetem…

18/10/2018, 18:34 |

Protagonist absolut ne derby-n e fazes se dyte ne sezonin e kaluar me nje triplete, Mauro Icardi eshte i gatshem te drejtoje Inter-in edhe njehere ndeshjen e qytetit kunder Milan-it.

Nje kundershtar qe nuk i ka sjelle shume fat ne … Read More

Gazzetta – Te kujtojme se bashku derbin e pare 110 vite me pare: buke, sallam dhe pjeset nga…

18/10/2018, 17:55 |

“Romanca Madheshtore e Derby” mbush sot 110 vite dhe, per te gjykuar pritshmerite per ndeshjen e se dieles, mund te suportosh qetesisht se mosha te sjell fat te mire.

Gazzetta dello Sport rikthehet mbrapa ne kohe, duke na sjelle ndermend … Read More

Asamoah: “Po punoj shume per derbin dhe per Interin. Ajo qe dua te them eshte…”

16/10/2018, 19:32 |

I kthyer nga impenjimet me kombetaren ganeze, me perpara sec parashikohej, Kwadwo Asamoah, tashme i perqendruar ne derbyn e se dieles se ardhmshme.

InterTv e ka intervistuar ne qendren stervitore Suning:

“Derby eshte nje ndeshje e rendesishme per tifozet dhe … Read More

Milani kur lind dielli dhe Interi kur perendon, dy skuadra, dy filozofi te ndryshme: Ja ndryshimet!

16/10/2018, 18:37 |

Sfida ndermjet Inter-it dhe Milan-it do te jete nje ndeshje midis dy ekipeve rrenjesisht te ndryshme midis tyre.

Nje nga ndryshimet më me zë midis dy formacioneve persa i perket menyres dhe kohes per te gjetur golin:

Sic analizon Corriere … Read More

Handanovic-Donnarumma, keto jane statistikat e te dyve: Ja kush e fiton duelin ndermjet tyre!

16/10/2018, 18:02 |

Derbi po afron dhe tashme eshte prapa porte.

InterMilan eshte edhe HandanovicDonnarumma, mbrojtesit ekstrem qe, per arsyeje te ndryshme por ndonjehere edhe te ngjashme, objekt diskutimi dhe qe “ndajne” tifozerite respektive.

Sic tregon Opta, Handanovic ka realizuar … Read More

Milani donte te fitonte ndaj Interit ne Kine por rezultatet jane te tmerrshme & qesharake: ja detajet dhe shifrat

15/10/2018, 19:55 |

Bilanci zyrtar i Milanit tregon falimentin e projektit kinez.

Jo vetem nje bilanc negativ prej 126 milione €, por edhe nje faliment total te ekspansionit te Milan-it ne Kine. Fassone dhe Milan-i kinez, i drejtuar nga Yonghong Li, e kane “fshire”Read More

Pirlo: “Ja kush eshte derbi im i preferuar. Icardi apo Higuain? Per mendimin tim..”

15/10/2018, 19:32 |

Ish futbollisti i Interit dhe i Milanit ka folur per ndeshjen qe do te luhet te dielen e ardhshme ne mikrofonat Sky Sport.

Andrea Pirlo ka folur per Derby-n e Milano-s. Ja cfare ka thene per mikrofonat e Sky Sport, … Read More

Ninja eshte i karikuar, Interi e aktivizon per derby-n.

15/10/2018, 18:55 |

Trajneri i Interit mbeshtetet ne aftesite e Ninja-s per ndeshjen kunder kuqezinjve dhe per ndeshjen kunder Barcelona-s.

Ndeshja e se dieles do te jete derby i pare per shume lojtare te Inter-it. Midis shume lojtareve qe do debutojne ne ndeshjen … Read More

Ju mungon Perisic? Kroati kerkon permbysjen ne prag te ndeshjes Inter-Milan: ja plani i tij!

15/10/2018, 16:55 |

Lojtari kroat deri me tani ka realizuar dy gola dhe ka dhene dy asist.

Rekuperimi i kushteve te tij fizike optimale eshte nje gje shume e rendesishme per teknikun e Interit Spalletti ne prag te nje ndeshjeje si kjo. … Read More

Inter dhe Milan, lojtari kyc ne derby do te jete mesfusha.

14/10/2018, 17:38 |

Nje jave larg derby-t te Milano-s. Inter-i dhe Milan-i po pergatiten, tifozet i kane shpresat tek sulmuesit e tyre, Icardi dhe Higuain. Por lojtaret kyc te ndeshjes brenda qytetit mund te jene te tjere. Keshtu shkruan TuttoSport:

“Asnje nuk kerkon … Read More

Inter, shpreson tek nje protagonist i papritur ne derby-n kunder Milan-it.

14/10/2018, 14:13 |

Eshte nje futbollist ne ekipin zikalter, qe di se si te mposhte kuqezinjte.

Ka filluar numerimi mbrapsht per derbyn InterMilan te dielen e ardhshme. Nje ndeshje e gjitha per tu perjetuar dhe ndonjehere e vendosur nga lojtar qe … Read More

Inter, te pakten 5 lojtare afer nje rekordi te vecante…

14/10/2018, 14:00 |

Po afrohet derby, dhe ne shtepine zikalter rriten pritshmerite.

Do te jene te pakten 5 lojtare zikalter ne debutimin e tyre ne derby-n e Milanos te dielen e ardhshme. E veshtire qe Spalletti te heqe dore nga De Vrij, Asamoah, … Read More