Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Merkato

Sky – Lavezzi tek Interi, e veshtire. Por me aksionere te ri…

30/05/2013, 22:46 |

Nga studiot e Sky, Matteo Barzaghi ka folur rreth interesimit per te dyten here te Interi-t per Lavezzi-n: “Ne kete moment nuk besoj se mund te jete e mundshme, por me hyrjen e aksionereve te ri tek Interi do te … Read More

Sky – Ka mundesi qe te kete dhe nje goditje ne sulm. Milito…

30/05/2013, 21:02 |

Sipas asaj qe i referohet Sky, Diego Milito do te qendroj per nje kohe te gjate jashte planeve te Interit. Sulmuesi argjentinas nuk rekuperohet dot shpejt dhe keshtu qe me shume mundesi mund te kemi dhe nje goditje … Read More

Fernando, lamtumire Porto ?

30/05/2013, 17:39 |

Inter-i fillon levizjet e para ne merkato me kujdes, duke vezhguar pista te ndryshme. Nje nder keto eshte Fernando i Porto-s te cilit i skadon kontrata ne 2014 me kete te fundit. Mesfushori ka lene deklarate tek e … Read More

Kovacic, shume oferta, por per Interi-n nuk eshte ne shitje

30/05/2013, 17:18 |

As gjashte muje tek Interi dhe i ka bere pershtypje te gjitheve. Jo vetem tifozeve, por edhe drejtusave te shume ekipeve te rendesishme evropiane. Mateo Kovacic eshte pa dyshim nje nder gjerat te pakta pozitive qe kane mbetur … Read More

Sky – Branca-Moratti, ja linjat per merkaton

30/05/2013, 16:30 |

Sky Sport zgjeron me teper te dhenat per takimin e merkatos te bere sot mes Morattit dhe Branca-s.

Sipas Matteo Barzaghit, takimi ka zgjatur 1 ore e 10 minuta dhe keto jane linjat e merkatos mbi te cilat … Read More

Branca e pranon: “Belfodil nje lojtar interesant qe e ndjekim”

30/05/2013, 16:28 |

Juventus dhe Napoli nuk jane larg gjurmeve te Ishak Belfodil (21 vjeç), sulmuesi i Parmas qe ka bere nje sezon te mire ne Serine A, ne 33 takime ka shenuar 8 gola. Marco Branca, drejtori teknik i Interit … Read More

Duncan, lojtari me i mire i Empoli – Livorno

30/05/2013, 15:50 |

Sipas Gazzetta dello Sport, Alfred Duncan ka qene lojtari me i mire i ndeshjes dhe ka merituar noten 7.5 ne ndeshjen e djeshme Empoli-Livorno 1-1, finalja e pare e Play-Off per tu futur ne Serine A.

Sipas Sky, … Read More

Spinelli: “Moratti, me ler Duncan edhe nje vit. Mazzarri i madh”

30/05/2013, 15:43 |

Eshte dashur nje gol i bukur i Alfred Duncan qe Livorno te barazonte finalen e vajtjes per Playoff te Serie B kunder Empolit. Nje gol fantastik qe e ka kenaqur shume edhe presidentin livornez Aldo Spinelli, qe i intervistuar nga … Read More

Merkato: Mazzarri ka folur dje. Goditjet e mundshme…

30/05/2013, 11:09 |

Me rastin e dites te pare te kaluar ne Milano, ne kontakt te ngushte me Branca dhe Ausilio, Mazzarri ka folur patjeter edhe per merkaton. Sipas Gazzetta dello Sport, ish tekniku i Napolit ka shtyre cdo vleresim per … Read More

Mazzarri ka kerkuar 5 perforcime: ja emrat dhe rolet

29/05/2013, 13:46 |

Fillojne te zbulohet cfare eshte folur ne takimin e te dieles mes Mazzarrit dhe Marco Brancas.

Mbi te gjitha palet kane rene dakord mbi dy pika themelore: se pari, te vazhdohet puna e nisur vitin e shkuar per te ulur … Read More

Jo vetem Stramaccioni. Largohet edhe pregatitesi atletik Rapetti

29/05/2013, 13:07 |

Duket se nuk eshte vetem Andrea Stramaccioni ai qe paguan per sezonin zhgenjyes te Interit. Ne sezonin qe sapo mbyllem, numri i madh i demtimeve, pjesa me e madhe muskulare, kane ndikuar dukshem ne rezultatet e dobeta te … Read More

Alvarez drejt largimint. Samuel…

29/05/2013, 12:54 |

Periudhe pushimi per merkaton tek Inter: pervec se po arsyetohet per blerjet e reja, shoqeria po mendon per ata qe duhet te largohen. Mbi Cassanon eshte diskutim me vete, por duket se ka per te qendruar dhe rreth … Read More

SKY – Ranocchia, Juve eshte shume mbrapa. Dhe me Mazzarrin…

28/05/2013, 19:00 |

Giovanni Guardala, gazetar i Sky Sport ne ndjekje te Juventus ka folur per Andrea Ranocchian, i cili jepet nga disa organe shtypi si objektiv i mundshem i Juventusit, duke shprehur shume dyshim se eshte nje operacion i mundshem … Read More

SKY – Ja tre levizjet e para te Mazzarrit tek Interi

28/05/2013, 18:21 |

“Interi i Mazzarrit do te riniset nga tre pika baze.” Keshtu ka thene Matteo Barzaghi para pak minutash ne Sky.

Pika e pare eshte moduli. Mazzarri ka konfirmuar qe do te luaje me 3-5-2 dhe nuk do … Read More