Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 29, 2022

Scroll to top

Top

Ne plan te pare

GdS – Kontakt Mazzarri Moratti perpara ndeshjes me Udinesen..

05/06/2013, 11:59 |

Duket se De Laurentiis dhe Mazzarri nuk jane ndare shume mire me njeri tjetrin. Per kete arsye, De Laurentiis ka provuar mos e lejoje Mazzarrin te kryeje konferencen e prezantimit neser tek Inter, pasi zyrtarisht eshte nen kontrate … Read More

Flet Thohir: “Inter? Tratativa vazhdon, mund te duhen…”

05/06/2013, 11:41 |

Erick Thohir nuk deshiron te tregoje asnje detaj te tratatives me Massimo Morattin, por vazhdon te dergoje mesagje qe lene te kuptojne qe marreveshja nuk eshte kaq e pamundur.

Manjati qe ndodhet ne Xhakarta, ka bere … Read More

Di Marzio: “Icardi ben vizitat te enjte dhe pastaj blerja”

05/06/2013, 11:28 |

Nga studiot e Sky, Gianluca Di Marzio ka treguar te rejat me te fundit per merkaton e Interit: “Mauro Icardi eshte duke arritur. Do te behen vizitat mjekesore te enjte ne mengjes, pastaj do te mbyllet marreveshja qe … Read More

Mazzola per FcIN: “Moratti nuk shet. Jashte Branca? Kur u morr Eto’o…”

04/06/2013, 19:53 |

Kampion i Interit ne vitet 60, ish dirigjent disa vite me pare: Sandro Mazzola i njeh shume mire ngjyrat zikalter dhe ka folur per temat me te nxehta mbi Interin, duke filluar nga Mazzarri per te perfunduar tek … Read More

Sky – Me Thohir mund te vije goditja, ndryshe skema 3 me 1…

04/06/2013, 19:17 |

Ne emisionin “Liberi di chiedere” ne Sky Sport, jane te sigurt qe merkatoja e Interit nuk eshte ngushtesisht e lidhur me futjen e aksionereve te rinj ne shoqeri. Kete e thote Luca Marchetti:

“Eshte e qarte … Read More

S.Ramos: “Mou e adhuron Interin? E ka thene gjithmone”

04/06/2013, 16:29 |

Aspak i surprizuar Sergio Ramos pas deklaratave te ish teknikut te tij Jose Mourinhos, i intervistuar dje nga kanali zyrtar i Chelseat. “Interi dhe Blute kane qene gjithmone dy pasionet e medha te te gjithe karieres sime”, ka … Read More

GdS – Mou: “E dua Interin”. Dhe kerkon Sneijderin tek Chelsea

04/06/2013, 11:36 |

“Interi dhe Chelsea jane dashurite e mia”. Me kete fjale qe sjell edhe La Gazzetta dello Sport ne faqe te pare eshte prezantuar Jose Mourinho tek Chelsea.

Megjithate pervec kesaj, sipas shtypit turk dhe atij britanik, … Read More

Thohir, hipoteze marreveshjeje: Aksione ne pakice dhe njerez te tij ne role kyçe

04/06/2013, 11:27 |

“Nuk eshte nje problem kuotash pakice apo shumice. Ajo qe ka rendesi eshte se ky operacion do te sjelle nje avantazh shume te madh per Interin. Ne te kundert e leme fare. Dhe megjithate nuk besoj se jane … Read More

Paulinho boom: Dua Interin edhe pa kupa, kerkoj motivacione dhe…”

04/06/2013, 11:06 |

“E kam thene dhe e perserit: tek Interi do te shkoja me shume deshire. Eshte nje klub i njohur ne gjithe boten. Ka luajtur Ronaldo, fenomeni. Kane luajtur Julio, Lucio, Maicon. Kush nuk do donte ta vishte ate fanelle? Fjale … Read More

(Video) Moratti: “Inter, 105 vjet plot me aventura!”

03/06/2013, 23:38 |

Massimo Moratti eshte intervistuar nga Inter Channel per 105 vitet e tij tek Interi. Presidenti ka folur per avanturat e tij ne drejtim te zikalterve qe ne diten e pare e deri me sot. Nderkohe qe videon e … Read More

Mourinho: “Interi me permiresoi, aty kishin obsesionin Champions, dhe bashke…”

03/06/2013, 22:35 |

Kujtime te paharrueshme ato qe lidhin José Mourinhon me Interin. Gjate intervistes ne mikrofonat e televizionit zyrtar te Chelsea, Special One ka folur edhe per dy sezonet ne Giuseppe Meazza: “Italia ishte dicka qe e doja me cdo … Read More

Sky – Mazzarri ka kerkuar 3 ose 4 lojtare. Per Guarin dhe Cambiasso…

03/06/2013, 14:31 |

Nga studiot e Sky Sport 24, Andrea Paventi shpjegon situaten lidhur me merkaton e Interit: “Mendoj se jane bere tre ose kater kerkesa nga ana e Mazzarrit per merkaton. Me pare duhet te shitet ne disa fronte, psh … Read More

Sky Sport: Pergjigjia e Morattit midis 10-15 diteve, sepse…

03/06/2013, 12:46 |

Nuk duhet te presim edhe shume gjate per te patur pergjigjen finale nga Massimo Moratti ne lidhje me oferten e bere nga Erick Thohir: sipas Andrea Paventit, gazetar i Sky Sport afer ceshtjeve te Interit, pritja duhet te … Read More

Moratti: “90% e atyre qe thuhen jane gabim. Per mua…”

03/06/2013, 11:25 |

Massimo Moratti ka folur sot ne mengjes poshte zyrave te tij. Ja deklaratat e presidenti:

Mund te jene dite decizive per tratativen keto ne vazhdim?

“Nuk besoj, mendoj se po diskutojme shume. Dhe nga … Read More