Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

brozovic

“Brozovic, shume mire paraqitjet, por a e dini cfare i kishte thene Stefano Piolit sezonin e kaluar?”

21/04/2018, 12:42 |

Ai qe ka komentuar situaten e Marcelo Brozovic tek Interi ne kete moment, ka qene Andrea Sorrentino, gazetari i njohur italian. 

Sorrentino ka qene i ftuar ne Premium Weekend, dhe ka folur keshtu ne mikrofonat e Premium Sport per rendimentin … Read More

Inter, Spalletti po mendon seriozisht per mbrojtjen me 3 ndaj Cagliarit. Nderkohe Brozovic…

16/04/2018, 10:18 |

Eshte nje lajm qe nuk do te beje te lumtur aspak tifozet zikalter, sidomos nese do te kujtojne minutat e para te atij Interi qe u pa ne fushe ndaj Atalantes.

Eksperimenti i bere nga Luciano Spalletti me mbrojtjen me … Read More

Paradoks ne Appiano Gentile: keshtu ndryshoi jeta e Marcelo Brozovic

15/04/2018, 19:16 |

Kaq te edukuar sa jemi, paradokseve, nuk mund ti themi jo dhe duhet konsideruar se edhe kete vit, jashte kangjellave te Appiano Gentiles, ka dale nje i ri. 

I papritur, i papermbajtshem, pothuajse i pakonceptueshem duke pare historine e tij … Read More

Ne Spanje – Jo vetem Brozovic, Sevilla gati te beje oferte per nje lojtar tjeter te Interit

13/04/2018, 17:21 |

Sajti tematik spanjoll i merkatos, fichajes.net, ka shkruar per Sevillan sot dhe per interesimin e klubit spanjoll per kroatin e Interit por edhe per nje lojtar tjeter zikalter.

Fichajes.net eshte nje nga sajtet m te specializuar spanjoll per sa i … Read More

Inter po kerkon para. Duhen 30-40 milione: ja kush rrezikon shitjen! Ne liste edhe Brozovic…

11/04/2018, 17:03 |

Ne pritje per tu kuptuar nese Interi do te arrije ta mbylle kampionatin ndermjet kater skuadrave te para ne Champions, drejtori sportiv Ausilio ka levizur me vendosmeri ne merkato.

Ai ka arritur te munde konkurencen e klubeve te tjera per … Read More

Brozovic duartroket tifozet dhe ata e mbeshtesin: “Po jep shpirtin ne fushe, me ne fund…”

06/04/2018, 16:35 |

Kroati ne ndeshjet e fundit ka qene nje nga njerezit me te rendesishem te Interit te Spallettit.

E te mendosh qe ai ka qene shume afer largimit ne janar, kjo gje e ben akoma me interesante situaten.

Por uket se … Read More

Inter, e ardhmja e Brozovic ne dyshim: shitje perfundimtare ne qershor ose…

04/04/2018, 10:44 |

Marcelo Brozovic eshte njeri prej pikave kyce te rilindjes se Interit: mesfushori kroat ka mare celesat e skuadres ne dore dhe ka dhuruar paraqitje te nje niveli teper te larte, pa asnje gjurme te jo-vazhdimesise qe ka treguar ne te … Read More

Teknike dhe loje me dy pasime: Interi eshte rritur fale lojes nga ‘i fundit i klases’

01/04/2018, 11:35 |

Bast, zhgenjim, i fershellyer, i brishte, i padobishem. Marcelo Brozovic erdhi nga Dinamo i Zagreb per rreth 8 milione euro dhe qe ne pasat dhe kombinimet e para ne fushe me bashkeatshetarin e tij Kovacic, u duk sikur Interi kishte … Read More

Gazzetta – Brozovic rrezikon ndeshjen me Milanin, por do jete titullar: ja formacioni anti-Verona

30/03/2018, 13:59 |

Neser ne oren 15:00 ne vigjiljen e pashkeve, djemte e Spallettit do te zbresin ne fushe ndaj Verones ne Meazza.

Ne stadium priten me shume se 60.000 persona ne mbeshtetje te skuadres zikalter.

Per ndeshjen e neserme dhe per formacionin … Read More

Shembulli i Brozovic ndiqet edhe nga lojtaret e tjere te Interit: Behet fjale per lojtaret e kombetareve…

29/03/2018, 22:25 |

“Sa shume deshire per… Interin.”

Behet fjale per lojtaret qe kane qene te grumbulluar me kombetaret respektive por qe jane rikthyer perpara kohe ne Pinetina.

Per kete gje ka folur sot Corriere dello Sport ne edicionin e saj online.

Ja … Read More

Surprize e bukur nga Brozovic: Duhet te ishte neser ne Appiano per tu stervitur, por kroati…

26/03/2018, 14:55 |

Nje nga ato surpriza qe nuk te shkon mendja.

Ne qender te ketij lajmi eshte Marcelo Brozovic, lojtar i cili qe prej ardhjes tek Interi ka bere te flitet me shume keq per te se sa mire dhe kryesisht per … Read More

VIDEO – Brozovic fenomenal kunder Sampdorias: “From zero to HERO”

21/03/2018, 16:12 |

Brozovic kishte thyer cdo lloj linje komunikimi me tifozet ku keta te fundit do kishin preferuar qe kroati thjesht te largohej e klubi te mos merte gje ne kembim.

Vulen gjithckaje i vuri ajo duartrokitje e kroatit ne drejtim te … Read More

Brozovic sherr me fotografin ne aeroport: “Me bej edhe nje foto tjeter dhe ta…”

19/03/2018, 15:28 |

Marcelo Brozovic ka shkelqyer ne ndeshjen e djeshme ndaj Sampdorias ku Interi fitoi ne fushen e veshtire te Genovas 0-5. 

Kjo nuk ishte ndeshja e vetme ku kroati ka shkelqyer, sepse edhe ndaj Napolit ai ka qene nje nga me … Read More

Brozovic mbetet ne shitje: ja sa kerkon Interi per kroatin

17/03/2018, 11:38 |

Mesfushori kroat mund te shitet ne fund te sezonit: klubi zikalter shpreson qe ai te beje paraqitje te mira ne boteror dhe per pasoje cmimi i tij te rritet.

Ne sfiden ndaj Napolit, Marcelo Brozovic ka treguar se eshte ne … Read More