Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

brozovic

Rishikim, Atalanta – Inter: Mancini i beson dyshes Podolski dhe Icardi. Shaqiri dhe Campagnaro më shumë sesa Kovacic dhe Dodo.

15/02/2015, 11:21 |

Një fitore për t’i dhënë vazhdueshmëri paraqitjes së mirë të javës së kaluar kundër Palermos dhe për të dëshmuar që janë në rrugën e duhur. Inter shkon në Bergamo, në një fushë në të cilën nuk ka fituar … Read More

Mancini: “Brozovic? Ishim duke negociuar per te tjeret, pastaj kemi zgjedhur ate sepse…”

13/02/2015, 21:49 |

Gjate intervistes per Sky Sport 24, Roberto Mancini ka folur edhe per blerjen e Brozovic:

“Brozovic eshte nje blerje e Pieo Ausilios, Inter po e ndiqte prej kohesh. E kemi pare ne Itali-Kroaci ne Milano, ishim te pavendosur sepse … Read More

Corriere della Sera pergenjeshtron Mediaset: “Brozovic tek Inter per zgjedhje teknike te Milanit? Gjithcka e rreme”

12/02/2015, 11:32 |

Perkunder asaj qe eshte raportuar dje nga Sport Mediaset, Corriere della Sera raporton arsyen per te cilen Marcelo Brozovic nuk ka shkuar tek Milani ne merkaton e janarit, per te zgjedhur pastaj fanellen zikalter.

Dje eshte folur per … Read More

Scarpini: “Brozovic më kujton Dekin. Icardi, duhet të vazhdoj me gola”.

12/02/2015, 10:03 |

Roberto Scarpini, drejtor i Inter Channel, flet për Tuttomercatoweb.com dhe komenton mbi shpërblimin, i cili i’u dha drejtorit sportiv Piero Ausilio:

“Një mirënjohje e merituar për të, është frut i punës së tij”.

Por … Read More

Notat – Profesor Brozovic, Shaqiri cfare lojtari. Icardi-Guarin transformohen ne Super Saiyan! (Inter-Palermo 3-0)

09/02/2015, 0:31 |

Interi mund Palermon por edhe bind me loje. Zikalterit sot fituan 3-0 ne Meazza me golat e Guarin dhe te Icardit dy here. Nje ndeshje shume e mire mbi te gjitha e dy golashenuesve.

Keto jane … Read More

Brozovic, kualitet dhe personalitet: Numrat flasin qarte, kur ai mer topin…

05/02/2015, 17:05 |

Ka qene me siguri nota me e mire e Interit gjate nates se djeshme.

Po flasim per Marcelo Brozovic. I riu kroat, dje ne ndeshjen ne San Paolo, ka treguar se ka karakteristika shume te mira … Read More

Inter, arrijne lojtaret e rinj: ja si ndryshon formacioni

04/02/2015, 0:28 |

Goditja e fundit zikalter ne kete merkato te dimrit nuk ka ardhur.

Kane ardhur kater lojtar me cilesi qe nuk vihen ne dyshim si Shaqiri, Podolski, Brozovic dhe Santon, por nuk eshte arritur te merret nje regista, dhe as … Read More

VIDEO – Interi direkt ne fushe: Yuto eshte rikthyer, Brozovic shenon ne te gjitha menyrat!

02/02/2015, 23:31 |

Lajme te mira nga infermieria per Roberto Mancinin.

Yuto Nagatomo eshte rikthyer ne fushe ne Appiano Gentile bashke me shoket e skuadres qe nuk luajten nga fillimi ne sfiden ndaj Sassuolos. Japonezi ka qene protagonist ne … Read More

Brozovic: “Shpresoj te arsyetoj blerjen time. Modeli im eshte Lampard”

29/01/2015, 19:54 |

Eshte dita e Marcelo Brozovic! Mesfushori kroat 23-vjecar eshte prezentuar sot ne konference per shtyp si lojtari me i ri zikalter. Ai ka zgjedhur numrin 77 ne fanelle. Keto jane fjalet e tij.

Cfare do te thote … Read More

ZYRTARE – Brozovic lojtar i Interit!

26/01/2015, 20:07 |

Marcelo Brozovic eshte nje lojtar i Inter. F.C. Internazionale komunikon se ka vene nen kontrate mesfushorin kroat, viti i lindjes ’92, qe do te vij tek zikalterit me formulen e huazimit dy-vjecar me obligim blerje.”

Ky eshte … Read More

Brozovic, pas disa oresh zyrtarizimi: Ka nenshkruar kontraten per…

26/01/2015, 16:09 |

Brozovic eshte lojtari me i ri i Interit dhe ka firmosur kontraten me zikalterit per 4 vjet e gjysem.

Pas disa oresh pritet edhe zyrtarizimi nga ana e klubit te Interit. Kroati ishte dje ne San … Read More

Ne Kroaci: “Milan kishte qe ne nentor qe kerkonte Brozovic, Interi e mbylli marveshjen ne nje nate.”

24/01/2015, 16:24 |

“Operacioni ‘Brozovic ne Milano’ kishte filluar qe pas ndeshjes Itali-Kroaci ne nentorin e shkuar e luajtur ne San Siro dhe ideja ishte qe Brozovic te vinte ne Milanon kuqezi”. Keshtu fillon prapaskena e treguar sot nga gazeta me … Read More

Brozovic ka pershendetur shoket, qe sot do te jete ne Milano. Agjenti: “I ka thene po zikalterve te enjten ne mbremje”

24/01/2015, 15:49 |

Marcelo Brozovic ka lene fazen pregaditore te Dinamo Zagreb ne Spanje dhe ka pershendetur tashme ish-shoket, gati per aventuren e re tek Inter.Kroati duhet te jete sonte ne Milano per vizitat mjeksore dhe firmosur kontraten e re qe … Read More

Inter, per Brozovic po pritet firma e Thohir ne kontrate: te rejat e fundit…

24/01/2015, 0:29 |

Edhe pak ore, pastaj Mancini do te kete dhuraten e tij te re per mesfushen.

Marcelo Brozovic eshte gati per tu veshur zikalter. Sic ju kemi thene: cdo gje eshte vendosur mes Inter dhe Dinamo Zagreb. Ardhja … Read More