Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

Cancelo

Cfare donte te thoshte Ausilo me frazen ‘Cancelo ka nenshkruar nje kontrate 4 vjecare me Interin’?

22/04/2018, 22:36 |

Joao Cancelo eshte nje prej lojtareve me te perfolur tek Interi. 

Kjo pak prej aftesive te tij teknik, pak per ate qe perfaqeson per Interin ne fushe por  pak edhe  per shkak te gjendjes se kartonit te tij qe zoterohet … Read More

Ausilio: “Cancelo? Po ju them qe kemi nje kontrate 4 vjecare me te. Tashme jam doktor i FPF…”

22/04/2018, 18:46 |

Mbase jane deklaratat me te rendesishme ato perpara ndeshjes Chievo-Inter te dhena nga Ausilio sot. 

Pak minuta perpara nisjes se ndeshjes ndaj Chievo Verona, Piero Ausilio, drejtori sportiv i Interit ka ndaluar perpara mikrofonave te Premium Sport per te folur … Read More

Gazzetta – Interi po punon fort per te mbajtur Cancelon: ja plani i zikalterve

20/04/2018, 11:08 |

Sipas La Gazzetta dello Sport, Interi po vlereson qe te beje nje super oferte per rrogen e Joao Cancelo ne menyre qe te mbaje ate ne Milano. 

Ideja apo plani zikalter eshte i qarte: ti dyfishohet rroga dhe te largohet … Read More

SHTYPI I DITES – “Inter, ja plani per blerjen e Cancelos. Nderkohe sulm per Kovacic…” (20 Prill 2018)

20/04/2018, 10:09 |

Gazetat Italiane kete mengjes, 20 Prill 2018, jane hapur me keto tituj kryesore.

E famshmja La Gazzetta dello Sport shkruan ne faqen e saj te pare per zikalterit:

Interi hidhet ne sulm per te mbajtur Cancelo: do i ofrohet dyfishimi i pages. … Read More

Inter, shume 35 milione per Cancelon? Po 57 milione per Mendy? Ja pse duhet blere portugezi!

19/04/2018, 17:13 |

Pasi i shkoi golit afer ne me shume se nje rast, te marten Joao Cancelo gjeti golin e tij te pare me bluzen e Interit. 

Nje gol teper i rendesishem qe ndikoi ne zhbllokimin e rezultatit, por mbi te gjitha … Read More

“Po te isha une ne vend te Interit, nuk do e blija Cancelon…”

19/04/2018, 12:24 |

Fraza te jep nje shije te hidhur, sidomos kur shikon se kush e ka thene ate dhe sidomos kur behet fjale per mbrojtesin e krahut te djathte me te mire dhe me te kompletuar qe ekziston ne Serie A.

Eshte … Read More

Ne Angli – United ka vendosur: do te hidhet ne sulm per te blere Joao Cancelo! Oferta e pare…

18/04/2018, 17:05 |

Nga Anglia ne keto ore vijne disa lajme qe sdo i pelqejne tifozeve zikalter. 

Gjate mengjesit u perfol se ne axhende eshte nje takim ndermjet Piero Ausilios ne Appiano Gentile me agjentin e Joao Cancelo, te njohurin Jorge Mendes ku … Read More

Cancelo dhe dedikimi pas golit per nenen qe i ka vdekur 5 vite me pare: “Ti per mua je…”

18/04/2018, 16:00 |

Autor i golit qe ka zhbllokuar ndeshjen, i pari me fanellen zikalter, Joao Cancelo ka dashur ta festoj me nje dedikim per nenen e tij te vdekur.

Ky eshte mesazhi prekes i publikuar nga portugezi ne profilin e tij ne … Read More

Ausilio takim me Jorge Mendes, agjentin e Cancelos: ja per cfare do te flitet!

18/04/2018, 15:13 |

Me sa duket, Piero Ausilio, shume shpejt ose me sakte, per ceshtje ditesh do te takoje ne Appiano Gentile Jorge Mendes, agjentin e Joao Cancelos.

Kete gje e tregon Calciomercato.com e cila tregon me detaje se cfare pritet te ndodhe.

Read More

Ausilio se shpejti ne takim me agjentin e Joao Cancelo! Do te flitet per…

18/04/2018, 15:02 |

Joao Cancelo po tregohet nje lojtar shume i rendesishem per Interin e Spallettit edhe pse eshte vetem nje mbrojtes krahu.

Shume nga manovra zikalter ne sulm varet nga ai. Depertues ne krahun e djathte, krosime, driblime, saktesi, shpejtesi dhe nderhyrje. … Read More

Cancelo: “Se keni idene sa i lumtur jam. Te vazhdojme keshtu. Ajo qe deshiroj eshte qe…”

17/04/2018, 23:11 |

Mbrojtesi i krahut te Interit ka folur perpara gazetareve pas perfundimit te pjeses se pare.

Interi e mbylli pjesen e pare ndaj Cagliarit me avantazhin e nje goli.

Ate e shenoi pikerisht Cancelo me nje goditje denimi, ku fillimisht u … Read More

Bergomi: “Inter, ne Bergamo paraqitje jo bindese. Per dallim nga Torino…”

16/04/2018, 18:45 |

Nga studiot e Sky Calcio Club, Beppe Bergomi ka analizuar keshtu barazimin e se shtunes te Interit kunder Atalantas.

“Paraqitja nuk ka qene bindese, pavaresisht rasteve per gol. Ne krahasim me Torinon ka qene nje hap prapa”.

“Spalletti mund te rreshtonte … Read More

Speciale – 97 milione arsye se perse duhet te blihet Joao Cancelo!

16/04/2018, 15:53 |

Tek Interi, ne periudhen pas Maicon kane ardhur me shumice mbrojtesa krahu te cilet kane deshtuar ne lenien gjurme ne klubin zikalter. 

Lista eshte shume e gjate, me lojtare nga Amerika Latine dhe jo vetem qe nuk ja kane arritur … Read More

Inter, e komplikuar blerja e Cancelo. Zikalterit po punojne per te zevendesuar me mbrojtesin e Atl. Madrid!

13/04/2018, 12:02 |

Mbrojtesi i krahut te Atletico Madrid eshte vene ne shenjester te zikalterve ne rast se do te deshtohej te blihej Joao Cancelo.

Kete gje e siguron gazeta e perditshme Tuttosport.

Joao Cancelo mbetet natyrisht objektivi kryesor per Interin ne ate … Read More