Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

de boer

De Boer: “Respekt per Juven, por nuk i frikesohemi. Mund t’i mposhtim. Ndeshja me Hapoel? Neser nje histori tjeter. Gabigol…”

17/09/2016, 16:46 |

Eshte ndeshja e pare e madhe per Frank De Boer prej kur eshte ne udheheqjen e Interit. Eshte koha per Derby d’Italia dhe holandezi i pergjigjet gazetarve ne konference per shtyp:

Ausilio ka pergenjeshtruar kategorikisht opsionin e shkarkimit. … Read More

Drejt Inter-Juve: Ka optimizem per Perisic. De Boer po mendon per 4-3-3: ja formacioni!

16/09/2016, 10:13 |

Interi duhet te harroje me shpejtesi humbjen e shemtuar ne Europa League dhe duhet te perqendrohet tek Juventusi e cila do te vije ne Milano te dielen pasdite.

Per kete rast, De Boer pret lajme te … Read More

De Boer: “Duam t’i fitojme te gjitha ndeshjet si vendas, por respektojme Hapoelin. Juve? Do te mendojme pastaj”

14/09/2016, 17:14 |

Interi luan neser ndeshjen e pare ne Europa League per sezonin e ri dhe ne sallen e konferences per shtyp, pervec Icardit, padyshim eshte edhe trajneri holandez Frank De Boer. Keto jane fjalet e tij:

Sa … Read More

De Boer, mbledhje ne Appiano me staffin e tij deri ne oren 17:00

12/09/2016, 20:02 |

Frank De Boer, pasi ka udhehequr stervitjen ne Appiano Gentile, ka ndaluar ne qendren stervitore zikalter deri ne oren 17:00.

Holandezi – shpjegon Sky Sport – ka pasur nje takim teknik me staffin e tij, me … Read More

Pinamonti i pelqen te gjitheve, nga Mancini tek De Boer. I shumekerkuar ne vere…

11/09/2016, 19:06 |

Dje ka zhbllokuar ndeshjen kunder Palermos. Andrea Pinamonti, 17 vjec, luan edhe kete vit me moshatare me te medhenje.

Talenti i tij eshte i padyshueshem. Mancini e ka marre me vete kete vere ne turne dhe … Read More

Pushimi i kombetareve nje dore nga qielli per Interin. Zikalterit…

09/09/2016, 10:06 |

Pushimi i kombetareve per Interin ne fund mund te kthehet nje avantazh per Interin.

Ndeshjet kualifikuese te kombetareve per ne boteror i kane dhuruar disa nga djemve te De Boer kohe per te punuar me teknikun … Read More

Inter, 7 dite zjarri: Pescara, Hapoel dhe Juventus: Objektivi minimal eshte…

09/09/2016, 9:41 |

Do te nise te dielen nje jave kyce per Interin e ri me ne krye De Boer. 

Per rreth 48 ore do te luhet transferta e Pescares, pastaj debutimi ne Europa League kunder Hapoel Be’er ShevaRead More

Miangue: “Zevendesimi me Palermon nje ‘shock’, por ka shkuar gjithcka mire. De Boer beson te une dhe…”

06/09/2016, 23:41 |

“Jam transferuar ne Itali kur isha i vogel pa pridenrit e mi, per mua ka qene shume e veshtire, por kam mesuar shume”.

Keshtu flet Senna Miangue qe per mikrofonat e HLN.be komenton edhe debutimin ne Serie … Read More

Moratti: “Frank De Boer ka nje strategji, duhet mbeshtetur. Fillim i veshtire? Objektivat e Interit mbesin te rendesishem”

29/08/2016, 17:31 |

“Objektivat e Interit jane gjithmone te rendesishem. Nuk duhet te dekurajohemi nga rezultatet e para”.

Eshte shprehur keshtu ish-presidenti i zikalterve, Massimo Moratti, duke folur per fillimin e veshtire te skuadres zikalter. Moratti pastaj ka komentuar edhe … Read More

Pilula nga ‘InterNight’. Ovacione per Candreva por eshte Zanetti ai qe ‘cmend’ tifozet. Suning…

25/08/2016, 9:47 |

Ne naten e Inter Night, Interi i plote ka pershendetur nisjen e sezonit te ri me tifozet e saj besnik. 

Skuadra ka falenderuar tifozet qe kane bere abonimin ne san Siro kete vit: Ne Meazza dje … Read More

Bolingbroke: “Serish ne Champions League me De Boer”. Trajneri: “Do te japim gjithcka, do e shihni te dielen. Dua…”

24/08/2016, 21:18 |

“Para se te gjithash dua t’i dedikoj nje mendim popullates se prekur sot nga termeti ne Itali”.

E nis keshtu administratori i deleguar zikalter Michael Bolingbroke ne Inter Night te dedikuar per te abonuarit e Meazzas:

“San … Read More

De Boer po punon per intensitet nga skuadra. Ne stervitje po kerkohet qe te luhet me topin ‘fort’…

24/08/2016, 9:46 |

Pas dites se pushimit dje, Frank De Boer do te rigjeje skuadren sot per nje stervitje te dyfishte perpara se te takojne tifozet per eventin Inter Night ne Meazza. Sipas La Gazzetta dello Sport, hollandezi do flase imtesisht … Read More

Takim ne Appiano: De Boer i shpjegon drejtuesve cfare nuk shkoi ne Verona. Ja cfare eshte folur…

23/08/2016, 10:25 |

Nje dite pas humbjes se hidhur ndaj Chievos, ne Appiano Gentile eshte zhvilluar nje takim ndermjet klubit dhe tranjerit.

De Boer, i cili ka diskutuar tema te ndryshme ne Zanettin, Gardinin dhe Ausilio, e sic konfirmon … Read More

Banega dhe Candreva, debutim jo nga me te miret e mundshem. Ka shume per te punuar!

22/08/2016, 11:07 |

Ndeshja ndaj Chievos ka qene edhe ndeshja debutuese ne Serie A me bluzen zikalter per Ever Banega dhe Antonio Candreva.

Ishin ata te vetmit blerje te reja te hedhura nga minuta e pare nga Frank De … Read More