Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

de boer

Gazzetta – De Boer i jep pak pushim Icardit, Medel dhe Persici. Gnoukouri dhe Miangue nga 1’…

28/09/2016, 9:27 |

Frank De Boer duket se i ka idete e qarte ne prag te transfertes se neserme ne Republiken Ceke.

Kunder Sparta Prages, tekniku hollandez do te beje nje turnover te vogel dhe te nevojshem sepse djemte … Read More

Interi dhe metoda e De Boer: me ‘shkop dhe karrote’ me Brozovic dhe Kondogbia. Ne Appiano…

27/09/2016, 10:58 |

Brozovic dhe Kondogbia, per nje motiv apo per nje tjeter kane perfunduar ne shenjestren e polemikave dhe brenda pak ditesh jane krijuar dy ceshtje komplet te ndryshme ne kampin zikalter.

Keshtu, La Gazzetta dello Sport ne … Read More

Joao Mario mund te luaje me Romen: demtimi jo serioz. Por De Boer nuk deshiron te rrezikoje portugezin!

27/09/2016, 9:47 |

Joao Mario mbetet ne dyshim per ndeshjen e madhe te se dieles kunder Romes.

Frank De Boer shpreson se do te rekuperoje portugezin, nje element fondamental per Interin e tij: stafi mjekesor zikalter do te mundohet … Read More

Brozovic, pese ‘perlat’ qe kane nevrikosur De Boer. Ja te gjitha fajet e kroatit…

26/09/2016, 12:17 |

Jo vetem Kondogbia. Edhe Marcelo Brozovic duhet te djeresise shume qe te rikthehet ne syte e De Boer si nje lojtar kandidat per te luajtur.

Kroati, sic shpjegon Repubblica, nuk eshte i ri ne berjen lajm … Read More

Gnoukouri nuk ben hap prapa, perkundrazi: titullar ne Europa League?

26/09/2016, 11:42 |

Eshte futur ne minuten e 28 dje ne vendin e mikut te tij Kondogbia, por Gnoukouri nuk eshte frikesuar, perkundrazi, arriti ti ndryshoje fytyren ndeshjes. 

Edhe pse paraqitja e tij ra pak ne pjesen e dyte, … Read More

Appiano, sot gjate dites do te kete takim koke me koke ndermjet Kondogbia dhe De Boer

26/09/2016, 11:03 |

Ne faqet e brendeshme te Corriere dello Sport te cilat i dedikohen Interit, flitet per pasditen per tu harruar per Geoffrey Kondogbia, i zevendesuar nga De Boer ne minuten e 28 pas nje ndeshje teper negative.

Read More

De Boer: “I lumtur per sot, Ranocchia meritonte golin. Kondogbia? Kishim folur, por nuk me degjon. Gabigol ok dhe…”

25/09/2016, 18:03 |

“Ranocchia ka luajtur nje ndeshje te mire dhe meritonte golin. Kemi humbur ndeshjen ne 20 minutat e pare, pastaj kemi luajtur me mire dhe kemi krijuar raste te mira per te fituar. Kam pare nje skuader qe punon … Read More

De Boer, ja se si e ka ndryshuar Interin. Ja rregullat e thjeshta dhe…

24/09/2016, 12:28 |

Ne harkun e nje jave, De Boer ka kaluar nga kritikat e forta per humbjen ndaj Hapoel ne Europa League ne duartrokitjet per fitoret ndaj Juventusit dhe Empolit.

Tekniku hollandez po mesohet ende me kampionatin italian, … Read More

Gazzetta – Neser debuton Ansaldi, rikthehet edhe Banega: ja te gjitha zgjedhjet e De Boer!

24/09/2016, 9:35 |

Te dielen ne oren 15:00 Interi i De Boer rikthehet ne fushe ndaj Bolognas ne Meazza.

Do te jete perseri nje 4-2-3-1 formacioni qe do te hedhe ne fushe hollandezi i cili do i rikthehet modulit … Read More

De Boer po mendon per Gabigol ndaj Bolognes: Santon-D’Ambrosio, njeri pushim. Ansaldi nga fillimi?

23/09/2016, 15:15 |

Ne diten e te 40-ave te Ronaldos, Interi ka prezantuar zyrtarisht Gabigol, simboli i ri i rrugetimit te Suning dhe markes Pirelli.

Mireseardhje prej ylli per sulmuesin brazilian perpara Zhang dhe te gjithe Interit. Pas nje … Read More

Gazzetta – Brozovic ne Empoli, sinjale te qarta paqeje…

22/09/2016, 11:28 |

Marcelo Brozovic ka zgjedhur rrugen e shuarjes se tensionit dhe surprizisht eshte perzantuar ne Empoli pak minuta perpara ndeshjes i shoqeruar nga agjenti i tij Miroslav Bicanic, agjenti historik i kroatit qe bashkepunon me Doyen, fond qe prej pak … Read More

Preview Empoli-Inter, De Boer beson tek Kondo per te zevendesuar Banega. Perisic dhe Gabigol…

21/09/2016, 16:11 |

E tani do ta shikojme se sa vlejme vertete. Interi kaloi nga alpet ruse ne parajse ne vetem tre dite pas humbjes ndaj Hapoel ne ekstazen ndaj Juventusit por tashme ka ardhur koha per te pare se sa … Read More

De Boer: “Kemi luajtur si skuader e madhe. Icardi i pabesueshem. Tani keshtu edhe me Empolin. Presingu dhe…”

18/09/2016, 21:21 |

Shihet nje Frank De Boer i kenaqur pas fitores 2-1 kunder Juventus ne San Siro:

“Kisha thene qe besoj te kjo skuader. Sapo kemi filluar, lojtaret kane treguar qe kane kuptuar projektin. Sot ishim serish ne disavantazh 1-0 … Read More

Sky – Inter-Juventus, Brozovic jashte per arsye disipline

17/09/2016, 22:39 |

Duket se jane arsye disiplinore ato qe kane shtyre Frank de Boer te marr vendimin per te lene jashte listes te se grumbulluarve kroatin Marcelo Brozovic.

Sky Sport raporton qe trajneri nuk ka pelqyer sjelljet e lojtarit … Read More