Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

dragovic

Drejtori Sportiv Bazel: Dragovic – Inter? Situata…”

03/07/2013, 19:19 |

Aleksandar Dragovic eshte stervitur sot me Bazelin. Mbrojtesi austriak eshte ne pritje per lajme nga agjenti i tij ne lidhje me tratativen me Interin por deri tani nuk ka ndonje shenje se mund te jemi afer mbylljes se … Read More

Agj. Ferraria:”Dragovic nje marreveshje e mire, me mire se Ranocchia”

03/07/2013, 11:57 |

Agjenti i Fifa-s Flavio Ferraria duartroket zgjedhjen e Interit qe kembengul mbi Aleksandar Dragovic. I intervistuar nga IlSussidiario.net, prokuratori flet me terma entuziaste per lojtarin austriak: “Qe prej dy vjetesh eshte shtylla e mbrojtjes se Bazelit, prej kohesh eshte … Read More

Sportske – Dragovic tek Interi, ja sa eshte paguar ai!

02/07/2013, 0:39 |

Sipas portalit sllav Sportske, Dragovic tek Interi eshte nje transferim i mbyllur, dhe sipas tyre lojtari austriak tashme thjesht po pret vizitat mjeksore tek Interi qe te zyrtarizohet gjithcka.

Sportske zbulon dhe shifrat e marveshjes, e … Read More

Nga Zvicra: Dragovic, jane vendosur vizitat mjekesore me Interin. Shifrat…

01/07/2013, 11:30 |

Ne Zvicer e japin per te kryer: Aleksandar Dragovic do te jete mbrojtesi i ardhshem i Interit. 22 vjecari austriak, sipas gazetes te njohur Basler Zeitung, eshte akoma ne Viene per pushime, por vizitat mjekesore me shoqerine zikalter … Read More

Presidenti Bazelit: “Dragovic tek Inter? Nuk eshte mbyllur akoma”

30/06/2013, 15:08 |

Bazeli provon te shkurtoje kohet per tratativat: fillimi i aktivitetit per sezonin e ardhshem afrohet dhe duhet qartesi mbi ata qe duhet te vine dhe ata qe duhet te largohen. Ne listen e dyte futet edhe Aleksandar Dragovic, … Read More

GdS – Ja kush eshte Dragovic. Te gjitha karakteristikat…

30/06/2013, 13:53 |

I ri por me ide shume te qarta. Ne pershkrimin e bere nga Giulio Di Feo per Gazzetta dello Sport ajo qe bie ne sy eshte nje percaktim i vendosur, nuk trembet kurre nga asgje. As nga Manchester … Read More

GdS – Inter bllokon Dragovic, por nuk mbaron me kaq…

30/06/2013, 11:45 |

Ne Zvicer e konsiderojne nje lojtar zikalter. Distanca mes ofertes dhe kerkeses eshte shume e ulet dhe Aleksandar Dragovic rezulton te jete i bllokuar nga Interi. Plani zikalter ne mbrojtje, sipas Gazzetta dello Sport, nuk perfundon ketu sepse … Read More

Dragovic BOOM – “Enderroj Interin dhe pres sinjale. Ka edhe oferta te tjera.”

30/06/2013, 11:31 |

Interi do Dragovic. Por edhe Dragovic do Interin. E konfirmon kete vete mbrojtesi i Bazel, qe ka folur ne mediat austriake per hipotezen e transferimit tek zikalterit. Dhe e ben ne menyren me te hapur te mundshme, si … Read More

Sky – Dragovic do te vije vetem me nje kusht!

30/06/2013, 0:25 |

Interit i pelqen shume austriaku Dragovic, kjo gje dihet tashme.

Presidenti i Bazelit ka pranuar qe ka nje interes konkret nga ana e zikalterve, dhe kete gje e ka pranuar edhe vete lojtari. Sipas asaj qe … Read More

VIDEO – Dragovic godet me shpulle Ministrin e Sporteve…

29/06/2013, 16:13 |

Interi eshte ne tratativa te avancuara per Aleksandar Dragovic. Mbrojtesi austriak eshte pa diskutim shume i talentuar, dhe pavaresisht moshes te re ka eksperience internacionale.

Dyshimi i vetem i perket karakterit te tij pak gjaknxehte. Episodi … Read More

Mbrojtja, tentativa per Dragovic leviz ujrat, ngelet nje enigme…

29/06/2013, 15:27 |

I ri, por me nje eksperience te madhe internacionale, e mundur te merret me nje shifer jo te ekzagjeruar dhe nje page shume te pranueshme, plotesisht brenda parametrave te projektit te ri zikalter. Sigurisht, nje investim per te … Read More

Per Dragovic flitet per shifrat e kontrates. Branca dhe Ausilio…

29/06/2013, 13:27 |

Ne Zvicer e japin per te sigurt kalimin e Aleksandar Dragovic, mbrojtes austriak i vitit 1991, tek Inter. Sipas shtypit zviceran, qendermbrojtesi do te firmose nje kontrate prej 1,1 milion ne sezon, ndersa zikalterit do te derdhin ne … Read More

Dragovic konfirmon: Po, Interi eshte i interesuar per mua, por tani…”

28/06/2013, 16:55 |

Prej kohesh ka shume zera qe e lidhin merkaton e Interit me Aleksander Dragovic, mbrojtes 21 vjecar i Bazelit me origjine austriake. Shoqeria zikalter po kerkon nje lojtar me karakteristikat e tij per te forcuar fazen mbrojtese. Dje … Read More

Dragovic, ne fundjave takim midis Interit dhe Bazelit

28/06/2013, 13:30 |

Interi provon qe te pershpejtoje tratativat per Aleksandar Dragovic, mbrojtesin austriak te Bazelit. Sipas gazetes lokale Basler Zeitung, ne fakt, dirigjentet te formacionit helvetik jane ftuar te kalojne nje fundjave ne Milano per nje takim me njerezit e … Read More