Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

kondogbia

Drejt Inter-Roma: pas Murillos, Pioli rekuperon edhe Kondogbia. Brozovic…

23/02/2017, 14:47 |

Vazhdojne lajmet e mira ne shtepine Inter ne prag te ndeshjes teper te rendesishme te se dieles ne darke ndaj Romes ne Meazza.

Pasi u rekuperua Murillo, edhe Kondogbia duket se do te jete i gatshem. … Read More

Gazzetta – Kondo me temperature por Pioli ka besim. Brozovic eshte ok: e nis nga pankina!

22/02/2017, 11:18 |

Temperature e larte per Geoffrey Kondogbia dhe ne te njejten kohe ‘temperature e larte’ per Piolin ne pergjithesi.

Francezi eshte projektuar qe ndaj Romes te luaje titullar, por dje ka qene me temperature dhe ka kaluar … Read More

Kontrolle mjekesore per Murillo dhe Brozovic: lajme te mira per Piolin. Mungon Kondogbia dhe Trent…

21/02/2017, 15:40 |

Ne diten e sotme, Jeison Murillo dhe Marcelo Brozovic kane zhvilluar nje kontroll mjekesor ne kliniken Humanitas te Rozzano: ekografia ka dale mire per kolumbianin, ndersa edhe per kroatin ka lajme te mira gjithashtu. Brozovic eshte ne faze … Read More

Drejt Bologna-Inter: sa shume probleme per Piolin. Ne prag te ndeshjes se madhe me Romen…

16/02/2017, 10:56 |

Kondogbia i skualifikuar, Medel ne rrezik kartonash, Brozovic jashte per demtim dhe Banega i sapo rikthyer pas problemit ne gju.

Stefano Pioli qe dje ka filluar te studioje te gjitha zgjidhjet per ndeshjen ndaj Bolognas. Nyja … Read More

Kondogbia/Gagliardini: ja “Twin Towers” zikalter. Me ata te dy ne fushe, Interi…

14/02/2017, 12:49 |

Rilindja e Kondogbia dhe blerja e Gagliardini duket qe me ne fund kane sistemuar mesfushen e Interit. Ne tre ndeshjet qe kane luajtur se bashku nga minuta e pare, “Twin towers” (per pak arrijne 1.90 cm gjatesi te … Read More

Inter-Empoli, Pioli e kishte studiuar mire ndeshjen. Por kthesa ne loje ndodhi kur…

13/02/2017, 11:14 |

Pioli beri qe te mos ndihej mungesa e Icardit, Perisic, Brozovic dhe Banega duke riporpozuar modulin e Torinos duke kerkuar intensitet dhe presing. 

Levizjet e Palacios dhe Eder kane vene ne veshtiresi te madhe Empolin, por … Read More

Inter eshte ne telashe: jane tre lojtaret me rrezik kartonash. Turnover ndaj Bolognas?

11/02/2017, 12:55 |

Nje problem pason tjetrin per Stefano Piolin.

Neser, kunder Empolit, pervec mungesave te Icardit, Perisic dhe Brozovic, teknikut zikalte do i duhet te beje shume kujdes me zgjedhjet e tij. E sigurt qe perpara mbrojtjes do … Read More

Sky – Asnje taktike sot, por Pioli e ka vendosur se kush do zevendesoje Icardin dhe Perisic…

08/02/2017, 16:56 |

Gjeja e pare qe ra ne sy, pervec polemikave te ndeshjes per ceshtjen arbitrare, esht se Interi kunder Juventusit beri nje ndeshje mjaft te mire dhe nga aty duhet te rinise edhe ringritja zikalter.

Stefano Pioli, … Read More

Drejt Juventusit: Inter solide dhe fizike, por jo e friksuar. Ideja e Piolit eshte ajo e…

04/02/2017, 11:56 |

Interi po punon prej tre ditesh per te gjetur strategjine e duhur per te luajtur sa me mire ne Torino dhe per te mare rezultat atje.

Ne oret e fundit, Pioli, duket qe po mendon per … Read More

Inter-Pescara: Pioli rekuperon Murillon dhe ka dy dyshime. Miranda nga minuta e pare me Medel?

27/01/2017, 11:33 |

Interi vazhdon punen ne prag te ndeshjes ndaj Pescares.

Dje, nuk eshte stervitur dot me grupin Murillo i cili eshte prekur nga nje gjendje gripale: gjithsesi, ne darke kolumbiani eshte bere me mire dhe sot do … Read More

Inter-Pescara: do te kete turnover nga Pioli. Santon dergon Nagatomon te fundit ne hirarki…

26/01/2017, 12:07 |

Inter punon fort per te pergatitur sfiden kunder Pescares.

Pervec Mirandes, Pioli po vlereson mundesine per te lene perseri jashte Kondogbia duke qene se edhe ai do te skualifikohej ne rast se do te merte ndonje … Read More

Inter-Pescara, ja formacionet e mundshme. Miranda dhe Kondogbia…

25/01/2017, 19:06 |

Arrijne te rejat e para sa i perket formacionit qe Pioli pritet te hedh ne fushe kunder Pescaras.

Sic raporton Sky Sport, tekniku italian po mendon te pushoj Mirandan dhe Kondogbian qe rrezikojne te mos luajne ndaj Juves nese ndeshkohen.

Read More

Inter-Pescara: Pioli ka bere llogarite. Dy balotazhe dhe dy ‘te medhenj’ ne stol ndaj Pescaras…

25/01/2017, 13:05 |

Pas nje dite pushim te dhene nga Pioli, sot Interi do te rinise pergatitjen ne prag te ndeshjes kunder Pescares.

Te shtunen ne darke nuk do te luaje dot Ansaldi, por ish tranjeri i Lazios … Read More

Gazzetta – Pioli, ke bere nje mrekulli: ke rekuperuar Kondo, Brozovic dhe Murillo!

24/01/2017, 16:26 |

Ndryshimi i marshit te Interit qe kur ne drejtim te skaudres ka mberritur Stefano Pioli eshte i qarte. Nje nga arritjet me te medha te tranjerit te ri eshte mbrojtja solide.

“Punen me te madhe Pioli … Read More