Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

About Rinor Sopaj

Rinor Sopaj

Rinor Sopaj

Kontakt

Emer Mbiemer (i detyruar):

Email (i detyruar):

Subjekti

Mesazhi juaj (i detyruar):

Ju lutem vendoseni cfare shikoni ketu ne fushen e meposhtmeTo use CAPTCHA, you need Really Simple CAPTCHA plugin installed.


Posts By Rinor Sopaj

Ausilio: “Bonazzoli: Nuk jemi penduar”.

17/02/2015, 10:43 |

Drejtori sportiv i Interit, Piero Ausilio ka mbrojtur vendimin për transferimin e Bonazzolit tek Sampdoria. Bonazzoli, 17 vjeçari i cili ishte njëri nga protagonistët e Interit në triumfin në Viareggio Cup, lojtari i cili po i bën tifozët që të shprehin … Read More

Zanetti: “Pak nga pak, Evropa po afrohet”.

16/02/2015, 10:44 |

“Pak nga pak, Interi po afrohet me Evropën”. Javier Zanetti beson në ngritjen e skuadrës zikaltër në pjesën e epërme të klasifikimit, pas fitores 1-4 në Bergamo kundër Atalantas. Zëvendës presidenti interist ka qenë mysafir në ‘Le club … Read More

CdS – Mancini-Thohir, sms pas ndeshjes.

16/02/2015, 9:44 |

Shumë humor i mirë në shtëpinë e Interit në ditën e djeshme, pas konfirmimit të formës së mirë të skuadrës në Bergamo. Këtë e konfirmon edhe Corriere dello Sport:

“Me shumë mundësi me të njëjtin ton prej humori të … Read More

Rishikim, Atalanta – Inter: Mancini i beson dyshes Podolski dhe Icardi. Shaqiri dhe Campagnaro më shumë sesa Kovacic dhe Dodo.

15/02/2015, 11:21 |

Një fitore për t’i dhënë vazhdueshmëri paraqitjes së mirë të javës së kaluar kundër Palermos dhe për të dëshmuar që janë në rrugën e duhur. Inter shkon në Bergamo, në një fushë në të cilën nuk ka fituar … Read More

Hitzfeld: “Shaqiri mund të japë shumë në Inter”.

14/02/2015, 9:01 |

I intervistuar nga e përditshmja gjermane Tageszeitung, Ottmar Hitzfeld, ish trajneri i kombëtares së Zvicrës, ka folur për transferimin e Xherdan Shaqirit tek Inter:

“Ka bërë një zgjedhje të mirë, ka kërkuar një sfidë të re … Read More

Mancini: “Toure? Piero, futi duart në xhepa”.

13/02/2015, 23:04 |

Mancini i ka bërë thirrje kryesisë së Interit që të bëj një sforco dhe të transferoj mesfushorin e City-it, Yaya Toure.

Emri i Toure gjithmonë e më shumë po lidhet Interin, përkundër fjalëve të Ausilios se ky transferim është pothuajse … Read More

Ayew nuk rinovon me Marseille, Interi mendon?

13/02/2015, 20:23 |

Në muajt e kaluar thuhej që marrëveshja mes lojtarit dhe klubit praktikisht ishte kryer dhe se lojtari kishte rinovuar edhe për një vit tjetër. Mirëpo, ndonjë lajm zyrtar asnjëherë nuk arriti nga asnjëra palë dhe sipas RMCsport lojtari … Read More

GdS – Formacioni i mundshëm, të gjitha zgjedhjet e Mancinit.

13/02/2015, 14:00 |

Do të jetë përsëri një romb në mesfushë për Mancinin, që është duke e përgatitur ndeshjen e të dielës kundër Atalantas. Do të ketë zgjedhje të obliguara duke pas parasysh mungesat e Andreollit, D’Ambrosios, Nagatomos dhe Jonathan. Këtu … Read More

CdS – Kovacic provohet si mesfushor i brendshëm, eksperiment i dështuar.

12/02/2015, 12:56 |

Mateo Kovacic provohet në rolin e mesfushorit të brendshëm, kjo ishte pjesa më interesante e testit të djeshëm ndaj Haladas.

“Për hir të së vërtetës, numri dhjetë nuk na ka magjepsur. Ka provuar të bëjë më të … Read More

Scarpini: “Brozovic më kujton Dekin. Icardi, duhet të vazhdoj me gola”.

12/02/2015, 10:03 |

Roberto Scarpini, drejtor i Inter Channel, flet për Tuttomercatoweb.com dhe komenton mbi shpërblimin, i cili i’u dha drejtorit sportiv Piero Ausilio:

“Një mirënjohje e merituar për të, është frut i punës së tij”.

Por … Read More

Kovacic, Shaqiri dhe ai gjest i cili nuk i pëlqeu serbëve. Shumë u tha në shtetin ballkanik, kroati do të sqarohet.

11/02/2015, 15:29 |

Ka sjellur një rrëmujë me të vërtet të egër në Serbi, një foto ku shihet Mateo Kovacic së bashku me Xherdan Shaqirin dhe një personazh tjetër ku të tre kanë kryqëzuar duart, një gjest i cili njihet shumë mirë në … Read More

CdS: Handanovic dëshiron të qëndroj

11/02/2015, 9:31 |

Handanovic përsëri afrohet me Interin. Pas pëshpëritjeve këmbëngulëse rreth largimit të Handanovic nga Inter, tani situata duket se ka marrë kah tjetër

Corriere dello Sport thotë: “Dje janë takuar drejtori sportiv Ausilio dhe agjenti i lojtarit për të diskutuar se … Read More

GDS: Nagatomo jashtë fushës për dy muaj.

10/02/2015, 14:13 |

Anësori i Interit, Yuto Nagatomo sot në mëngjes pati kontroll mjekësor për shkak të lëndimit që morri nëndeshjen kundër Palermos, tani mendohet të jetë një lëndim në kofshë dhe që pritet ta mbajë jashtë fushës për dy muaj.

Sipas Gazzetta … Read More

Ditët e Icardit, në mes të grindjes me tifozët dhe kontratës në “stand-by”. City, Liverpool dhe Mou në pritje. Gignac do të jetë pasardhësi?

10/02/2015, 10:48 |

Vazhdon të jetë e hapur mbi tavolinën e Interit cështja e Mauro Icardit, në qendër të polemikave me tifozët dhe gjithmonë e më larg rinovimit me klubin. Argjentinasi po luan në dy “tavolina”ndërsa në fushë vazhdon shkëlqimin: gola dhe … Read More