Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

inter

Kunder Samp, Rafinha i vertete: Interi do e bleje vetem me nje kusht! Ose nese Barca…

22/03/2018, 14:45 |

Lojtari duket se eshte ambjentuar ne Milano dhe deshiron te qendroje me cdo kusht, por gjithcka do te varet nga rrugetimi i Interit deri ne fund te Serie A.

Rafinha erdhi ne janar tek Interi dhe ju deshen vetem pak … Read More

De Vrij – Inter: mungon vetem nje detaj i vogel, pastaj mbyllet cdo gje!

22/03/2018, 14:31 |

Gjithcka e bere: Stefan De Vrij do te jete nje lojtar i Interit ne sezonin e ardhshem.

Hollandezi qe eshte ne skadence kontrate me Lazion dhe qe ka vendosur te mos e rinovoje kontraten me klubin e Igli Tares, duket … Read More

Cancelo, Inter dhe Valencia po diskutojne cmimin dhe menyren e pageses. Kondogbia…

22/03/2018, 14:24 |

Cancelo po dhuron nje futboll ne krahun e djathte te mbrojtjes qe tifozet e Interit kishin vite pa e pare, qe nga koha kur nje brazilian mbizoteronte nga ato ane. 

Portugezi ka treguar nje nivel shume te larte sa here … Read More

Inter-Milan, tension shume i larte: ‘Lufte e ftohte’ ndermjet dy skuadrave te Milanos

21/03/2018, 13:46 |

“Me shume se nje mur, Milanin dhe Interin ne kete moment duket sikur i ndan nje det i tere.”

Keshtu shkruajne mediat italiane keto dite ne Itali per sa i perket mardhenieve te dy klubeve te Milanos.

“Asnjehere nuk kishte … Read More

ROAD TO CHAMPIONS: Kush jane kundershtaret e Inter, Milan, Roma dhe Lazio deri ne fund te Serie A?

20/03/2018, 18:27 |

Tashme eshte nxehur gara per nje vend ne Champions League. 

Kundershtare per 2 vende jane 4 skuadra, gje qe ka kohe qe nuk ndodh ne Serie A dhe kjo e ben akoma me te bukur kete sezon sepse gara per … Read More

Corriere – Icardi, cfare goditje! Interit cdo gol i tij i ka kushtuar…

20/03/2018, 11:09 |

Njeqind gola ne 172 prezenca me bluzen e Interit. 

Per Corriere dello Sport, ato te Mauro Icardit jane gola… me cmim skontoje.

Ja motivi qe jep Corriere dello Sport:

“Tek klubi i rruges se Vittorio Emanuele, gjate kerkimit per nje … Read More

10 skuadrat qe blene vellezerit vetem prej mbiemrit: Interi njera prej tyre! Por edhe Milan, United dhe…

16/03/2018, 17:00 |

Jane te ndryshme historite e vellezerve te blere vetem nga lidhja e gjakut: nga Hazard tek Seedorf, nga Donnarumma tek Digao. Ja blerjet e motivuara nga mbiemri.

Vellezer qe i detyrohen gjithcka vellezerve te tyre. Futbolli eshte plot me shembuj … Read More

Champions League, kalendari nuk i buzeqesh Interit. 7 ndeshje ne total jane…

15/03/2018, 11:03 |

Shume pak ndeshje ne shtepi per Interin e cila eshte e detyruar te fitoje sa me shume per tu rikthyer ne Europe.

Interi duhet te rikthehet te vrapoje nese deshiron te kualifikohet ne Champions League.

Skuadra e Spallettit duhet te … Read More

Kondogbia, takim koke me koke me Valencian. Te shtunen qe kaloi u vendos qe…

14/03/2018, 15:45 |

Askush nuk do ta kishte menduar ne vere kur Kondogbia kaloi tek Valencia se francezi do te behej nje nga lojtaret me te rendesishem te klubit valencian dhe do te shkelqente kaq shume ne Spanje. 

Por ja qe ndodhi, dhe … Read More

VIDEO – 24 ore me legjenden zikalter Maicon

12/03/2018, 21:41 |

Sic e dini te gjithe mbreme Douglas Maicon ka qene i pranishem ne San Siro per ndeshjen Inter-Napoli, ku dhe eshte bere pjese tashme e Inter Forever.

Pas ndeshjes se mbremshme te perfunduar ne barazim me Napolin qe Maicon … Read More

Rishikim Inter-Napoli – Kthehen titullarët Miranda dhe Icardi. Dyshimet e Spallettit ne mesfushë: pesë për dy vende

11/03/2018, 10:36 |

Interi kthehet ne fushë pas shtyrjes së derbit dhe përballet me një Napoli i cili vjen nga humbja ndaj Romës. Një takim i cili përmban pikë të rëndësishme për kualifikimin në Ligën e Kampionëve dhe skudeton. Zikaltërit do kërkojnë që … Read More

Matthaus: “Inter, un e di cfare te mungon. Duhet ta dini qe tifozet kane te drejte kur thone…”

10/03/2018, 14:03 |

Ne Itali per Hall of Fame zikalter, Lothar Matthaus rikthehet te flase dhe e ben per Gazzetta dello Sport.

Ja disa nga fjalet e tij me te rendesishme per te perditshmen italiane.

Matthäus, Inter-Napoli eshte neshja jote.

“Nuk do ta … Read More

QUIZ – Cilet jane 4 legjendat e Interit qe do donit tek “Hall of Fame”?

09/03/2018, 17:09 |

Tashme ka mbetur shume pak.

Sot ne darke do te zyrtarizohen legjendat e Interit te cilet do te bejne pjese pergjithmone ne historine e Interit dhe do te futen ne ‘Hall of Fame” zikalter.

Me rastin e ‘Hall of Fame’ … Read More

Ronaldo: “Tradhetar? Ja perse vajta tek Milani ne 2006…”

09/03/2018, 11:31 |

Ka qene nje dite intervistash ajo dje per Ronaldon i cili eshte rikthyer ne Itali me rastin e 110 vjetorit te Interit.

Ronaldo ka folur per ate qe do te thote te qenit interist pore edhe kalimin e tij aq … Read More