Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 14, 2022

Scroll to top

Top

Editoriale

Vidic dhe shoket e tij. Te vjeter, por jo shume

20/03/2014, 16:36 |

Pasi eshte marre Vidic me parametra zero dhe zerat per ardhjet e mundshme te Sagna dhe Eto’o dikush ka filluar te shtremberoje hunden. Por Thohir nuk do te rinovonte ekipin? Mosha mesatare e organikes nuk duhet te ishte … Read More

Larg duart nga Kovacic

15/03/2014, 14:37 |

Jemi akoma ne mars, ka kaluar pothuajse nje muaj qe nga mbyllja e merkatos dimerore, kampionati eshte akoma i gjate dhe eshte gjithcka per tu luajtur dhe nderkohe flitet se cfare mund te ndodhe ne ekipin zikalter nga … Read More

Nje testim i gjate, edhe per Tribu-n (klanin)

15/03/2014, 13:40 |

Nje testim i gjate 11 ndeshje, e ka deklaruar Mazzarri, e ka perseritur Thohir dhe pergjigjet e pare ka qene me shume se pozitive. I referohem mbi te gjitha fitores se rendesishme kunder Torinos dhe deshmise se performances … Read More

Inter, kerkohet deshperimisht Walter Mazzarri

10/03/2014, 8:01 |

Pasi mbaroi ndeshja me Romen, kalendari i Inter-it behet, ne leter, i perballueshem per te pakten 10 ndeshje. Jo sepse kundershtaret me te cilet do te perballet jane te dobet, por me statistika shume me te lehte per … Read More

Nga Icardi tek Stramaccioni: Prostitucioni Intelektual bie Knock-Out. Dhe tashme? Kovacic!

07/03/2014, 15:35 |

Po tani cfare do te shpikin per te krijuar pakenaqesi, per te krijuar se cfare eshte e drejte per te bere? Cfare do ti linde tjeter ne mendjen e tyre te keqe per te ndotur ambjentin Inter?

Dilema e Inter-it: Kovacic ne rrezik shitje

07/03/2014, 8:09 |

Mateo Kovacic rrezikon te kthehet ne nje rast. Megjithese midis tij dhe Interit ka besim dhe fjale te bukura, shpeshhere ato nuk mjaftojne. Dhe pozicioni i kroatit, ne lidhje me Inter-n eshte gjithcka pervecse e mire. Walter Mazzarri, … Read More

Vidic: i pari i nje liste te gjate?

06/03/2014, 17:56 |

Tani eshte zyrtare dhe keshtu mund ta arkivojme si nje operacion te mbyllur. Nemanja Vidic, kapiten i Manchester United, eshte nje lojtar i Interit, dhe pas boterorit te ardhshem, do te veshe bluzen zikalter. Mbas D’Ambrosio dhe mbi … Read More

Mancini-Mourinho, me ke jeni?

27/02/2014, 16:52 |

Nuk ka dyshime se me aksin Mancini-Mourinho Interi ka ndertuar legjenden e tij. Me dy super trajnere ne pankinen zikalter Interi ka gdhendur faqet e historise se tij. Pese skudeto te njepasnjeshme te shoqeruara nga kupa kombetare dhe … Read More

Cambiasso refuzon propozimin ekonomik per rinovimin!

25/02/2014, 9:05 |

Ere revolucion. Duke filluar nga ata qe pershendesin per ti bere vend atyre qe do te vijne. Ja u kemi thene dhe me pare, ne planet e Inter-it te Erick Thohir qe do te nise fluturimin nga qershori … Read More

Te fitosh do te thote shume

20/02/2014, 15:29 |

Interi ka ringritur koken. Dy ndeshjet e fundit kane sjelle 6 pike dhe i kane ndihmuar zikaltrit ringrihen ne klasifikim dhe moralisht. Ndeshja kunder Sassuolon ka pasur te metat e saj por fale Samuel, Mazzarri ka buzeqeshur serisht … Read More

Mungojne akoma tre minuta.

11/02/2014, 16:13 |

“Mbase ky do te jete sezoni im i fundit tek Interi, sigurisht. Deri sa te jem ketu, do te jap maksimumin tim”. Walter Samuel eshte keshtu. Pak fjale dhe shume fakte. Ne te gjithe keto vite tek zikaltrit, Intervista qe … Read More

Leter e hapur nga Paolo Rossi per Erick Thohir: “Ja cfare do te thote te jesh Interist!”

18/01/2014, 15:34 |

Interist doc, Paolo Rossi ka dashur te shkruaje nje leter me zemer te hapur per Erick Thohir, duke dhene mendimin e tij per boten zikalter ne rreshtat e Gazzetta dello Sport. Nje leter iluminuese dhe prekes.

Read More

Filozofia e cuditeshme e Interistave: “Ok Arbitrat, po ne gjithsesi ta shpifim!”. E nderkohe, arbitrat…

14/01/2014, 18:40 |

Eshte me te vertete e cuditeshme ajo qe lexohet keto dite nga Interistat, dhe nga Interizem po kthehet ne histerizem. Erick Thohir po e kupton avazh avash qe ka mare ne dore nje klub prestigjoz, nje nder te … Read More

Biasin: “Thohir nuk ka kuptuar thelbin. Mazzarri dhe gripi i Icardit…”

07/01/2014, 22:34 |

E prere dhe e drejteperdrejte analiza e Fabrizio Biasin per Interin, kryeredaktori sportiv i Liberos, gjate editorialit te tij per Tuttomercatoweb.com: “I besojme gripit te Icardit, por nuk e falim. Dy muaj me “terhiq dhe mos e keput”, … Read More