Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 20, 2019

Scroll to top

Top

Editoriale

SportWeek: Alvarez nga Bidon i Arte ne Maravilla…

07/09/2013, 22:18 |

Surpriza e ketij sezoni eshte patjeter ai, Ricardo Alvarez duket se ka rilindur: Walter Mazzarri i ka dhene besim, e ka vene ne qender te projektit te tij dhe argjentinasi po luan si nje sulmues i fshehur, prane … Read More

Thohir-Inter, firma per 7-15 dite. Rreziku, shtyrjet dhe merkato(e munguar)…

06/09/2013, 16:11 |

Nuk ka mbaruar akoma, por mungon me te vertete shume pak. Pas nje seri shtyrjesh dhe pauzash qe dukeshin infinite, tratativa per shitjen e paketes se mazhorances te FC Internazioales drejt Erick Thohir eshte gati ne perfundim.

Kunder Juves do te jete akoma 3-5-1-1? Milito…

06/09/2013, 11:44 |

Mungon akoma edhe nje jave nga supersfida kunder Juventus-it, tashme ka ide dhe zgjidhje per formacionin e interit qe do hedhe ne fushe per derbin e Italise.

Objektivi i pare i Mazzarrit qe kur eshte ulur … Read More

Inter, armet e pa eksploruara te Mazzarrit…

06/09/2013, 11:19 |

Nuk do te jete e fundit dhe per te qene me preciz me e detajuara, por sigurisht ndeshja kunder Juvnetusit per Massimo Morattin rrezikon te marre nje shije shume te rendesishme. Sigurisht, perpos deshires se forte per te … Read More

Thohir, del nje date tjeter per takimin me Morattin: Pritet…

05/09/2013, 18:35 |

Vizite surprize. Eshte e enjte, mungojne gati 10 dite per ndeshjen kundra Juventus-it dhe megjithe ate Moratti ka vendosur te takoje skuadren ne Pinetina: ka pare stervitjen dhe ka patur mundesi te diskutoje me Mazzarrin dhe Cordoban. Luca … Read More

Golden Boys – Kovacic dhe Taider, «rojtaret» e rinj midis dritehijeve.

05/09/2013, 15:00 |

Ne Catania ishte nje stafete, e forcuar, midis Mateo Kovacic dhe Saphir Taider. Per shkak te nje problemi fizik qe e ka detyruar kroatin te lere ndeshjen akoma pa mbaruar pjesa e pare, duke i dhene me shume … Read More

Bilanc merkatoje: ide te qarta, nje gabim i vetem. Anje top-player? Ja pse…

05/09/2013, 1:30 |

Merkato me se fundmi mbaroi. Me ne fund sepse emrat, zerat, idete, afrimet ne keto muaj kan qen te pafundme. Tani do jete nje etape prove dhe pushimi dhe do te rifilloje ne janar. Do te rifilloje ndoshta … Read More

Altobelli: “Mazzarri i ben te gjithe te japin 100 %. Alvarez po i ngushton hapesirat Icardit dhe Belfodil”.

04/09/2013, 21:41 |

Interi ka bere nje fillim kampionati te shkelqyer, por tani vjen nje test i veshtir me Juven qe do beje te kuptoje ambiciet e verteta te kesaj skuadre. Per te patur nje opinion me te qarte dhe ekspert FcInterNews ka … Read More

Carlo Nesti: “Nga W.M. tek bilanci, pak a shume Inter”.

04/09/2013, 16:15 |

Ja analizat e Carlo Nesti ne lidhje me Interin mbas javes se dyte te kapionatit:

ASPEKTE POZITIVE:

  • Mazzarri ka arritur te garantoje siguri, qe mungonte  prej kohes se Mourinho-s dhe Leonardo-s: ne fillim duhet te … Read More

IDENTITET

02/09/2013, 14:53 |

Identiteti, kualiteti imperativ i nje skuadre qe synon nje objektiv ambicioz. Te gjithe te medhenjte futen ne fushe me nje ide precize  te lojes dhe jane te ndryshme nga te tjerat. Interit i mungonte prej kohesh nje gje … Read More

Gazzetta – Mazzarrinter, ja kush eshte fakti i rendesishem.

02/09/2013, 13:06 |

Dy fitore ne dy ndeshje ne kampionat: nuk ndodhte nje gje e tille qe me 2004. Por numri i vertete qe del ne pah eshte dicka tjeter, ose ndryshe numri zero i golave te pesuar. “Ne 180 minutat e … Read More

Franko-algjeriani i cili ka bindur

01/09/2013, 11:53 |

Shume pak dyshime per Walter Mazzarrin, qe pak ore e ndajne nga ndeshja Catania-Inter ka ne mendje formacionin qe do te hedhe ne fushen e Massimino-s. Ne fakt, ne mendjen e teknikut toskan duhet ti jape zgjidhje vetem … Read More

Qofte forca me ty (Che la forza sia con te)

30/08/2013, 14:43 |

Shume pak prezenca vitin e kaluar, mjaftueshem per te ardhur keq. Potencialisht nje kampion: Joel Obi po kthehet. Avash avash, pa u sforcuar. Por shume shpejt mund ta shikojme ne fushe. Nigeriani i ri ka qene i rrenuar … Read More

Kovacic-Taider: po nqse e ardhmja do te ishte tani? I takon Mazzarrit ti vleresoje.

29/08/2013, 13:36 |

Midis notave pozitive ne ndeshjen kunder Genoas, publiku zikalter e ka pelqyer impaktin qe kane transmetuar dy mesfushoret e rinj premtues qe zevendesuan Cambiason dhe Alvarez. Flasim, sigurisht, per Mateo Kovacic dhe Saphir Taider. Gjalleri, grinte, dinamizem, teknike dhe ide: … Read More