Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

inter

SHTYPI I DITES – “Inter-Napoli, derbi sllovak i Skriniar dhe Hamsik.” (08 Mars 2018)

08/03/2018, 10:43 |

Gazetat Italiane kete mengjes, 07 Mars 2018, jane hapur me keto tituj kryesore.

E famshmja La Gazzetta dello Sport, shkruan ne faqen e pare te saj per ndeshjen e se dieles, por edhe per duelin sllovak te Skriniar: “Inter-Napoli, derbi sllovak … Read More

Inter-Napoli, festimet e 110 vjetorit: Inter ka nje lajmerim per te gjithe tifozet

07/03/2018, 17:17 |

Klubi jep disa keshilla dhe informacione per te gjithe tifozet e saj ne prag te ndeshjes se madhe te se dieles.

Interi shkruan keshtu ne sajtin e saj zyrtar:

Ndeshja Inter-Napoli eshte ne program te dielen me 11 mars, ora … Read More

Sa (shume) futbolliste Shqiptare ka Interi ne skuadrat e moshave?

07/03/2018, 16:26 |

Shqiptare tek Interi, per hir te vertetes, vitet e fundit kemi pasur disa. Nese vite me pare kjo dukej nje tabu, kjo tabu eshte thyer tashme. 

Ai qe i ‘hapi’ rruge shqiptareve ne skuadren zikalter ne vitet e fundit, ishte … Read More

Murillo: “Tek Interi kisha humbur cdo besim tek vetja, por faji nuk eshte…”

07/03/2018, 15:43 |

Jeison Murillo, mbrojtesi i Valencias dhe ish-interist, ka folur per Deportes W per te tashmen e tij ne Spanje dhe te kaluaren e tij si zikalter.

Murillo ka shpenzuar dy sezone ne skuadren zikalter, duke e nisur mjaft mire nen … Read More

Speciale – Nga Oriali tek Palacio: A e dini qe prej 1982 ka gjithmone nje Interist ne finale te boterorit?

06/03/2018, 22:39 |

Tani qe po afrohet boterori, te shumta jane temat qe hapen cdo dite per kompeticionin qe enderron cdo lojtar qe femije, por ka nje te dhene teper speciale per Interistat ne lidhje me boterorin e kombetareve qe ben aq shume … Read More

Branca: “Periudha pas Tripletes? U menaxhua cdo gje shume mire. Ai Inter…”

06/03/2018, 21:57 |

Ish-drejtuesi sportiv i Interit eshte rikthyer te flase per kohen kur ishte ne klubin zikalter.

I intervistuar nga mikrofonat e Sky Sport, Marco Branca ka folur perseri per Interin dhe ka komentuar edhe vitet e tij te fundit ne drejtimin … Read More

Gazzetta – Te gjitha detajet e festes se 110 vjetorit te Interit: sa shume legjenda!

06/03/2018, 17:26 |

Te dielen ne darke per Inter-Napoli, spektakli do te jete unik ne Meazza.

Gjithcka me lart, fale festes se 110 vjetorit te Interit qe pritet ta beje kete ndeshje shume speciale. Pavarsisht dy muajve te fundit teper zhgenjyes per zikalterit, … Read More

Inter ndryshon programin e stervitjes te se enjtes: transferte ne Firence per funeralin e Davide Astori

06/03/2018, 15:35 |

Si e gjithe bota e futbollit dhe jo vetem, edhe Interi nuk e ka kaluar ende shock-un e papritur te humbjes se parakohshme te jetes se Davide Astori.

Sipas asaj qe tregon Premium Sport, klubi zikalter ka ndryshuar programin e … Read More

Joao Cancelo ka bindur Interin: ja plani i zikalterve per ta blere ne vere

06/03/2018, 11:06 |

Joao Cancelo eshte nje nder te paktit qe kane shkelqyer tek Interi kete sezon duke mos pasur asnje moment renie te formes, por duke luajtur gjithmone ne nivele te larta dhe te kenaqshme.

Pas nje demtimi qe e detyroi te … Read More

Astori, Interi ishte shume i prekur: ka nje prapaskene qe i beri lojtaret ta ndjenin me shume humbjen e tij

05/03/2018, 17:23 |

Mbase pak e dine, por Davide Astori kishte nje histori te frekset me lojtaret e Interit qe ndoshta pak veta e dine, por qe lojtaret zikalteri i beri ta ndjenin kete humbje shume me shume.

Davide Astori humbi jeten e … Read More

Rishikim Milan-Inter – Spalletti rigjen Icardin dhe Mirandan. Karamoh nxeh motorret. Candreva zhvendoset ne mes?

04/03/2018, 11:03 |

Derby Della Madonnina vendimtar per Interin. Zikalterit, perkunder suksesit kunder Beneventos, jane akoma te brishte dhe kerkojne pergjigje kunder Milanit te ringjallur nga Gatusso. Ajo e cila ne shikim te pare mund te duket si ndeshja me keqe e mundshme, … Read More

RaiSport – Edhe Napoli e donte Asamoahn, por do shkoje tek Interi: oferte superiore e zikalterve

03/03/2018, 18:13 |

Kwadwo Asamoah ka hyre fuqishem ne radarin e Interit. Interesimin e fuqishem te zikalterve per mbrojtesin e krahut te majte e konfirmon edhe gazetari Ciro Venerato nga RaiSport: “Edhe Napoli e donte anesorin e Juventusit, Giuntoli po negocionte per Asamoah, … Read More

Milan dhe Inter, teper te brishta: ja pse ne kete derby nuk mund te gabohet!

02/03/2018, 18:03 |

Milan-Inter, ne program te dielen ne darke, eshte nje takim shume deciziv per luften per nje vend ne Champions League.

Tre piket qe jane ne loje mund te thone shume, e mbi te gjitha, nese flasim nga ana ekonomike, jane … Read More

Inter-Milan edhe ne merkato? Derby per Arturo Vidal: ja cfare pritet te ndodhe!

02/03/2018, 15:22 |

Inter dhe Milan do te ndeshen me njera-tjetren per Arturo Vidal ne vere. Kiliani ka nje kontrate ne skadence ne 2019 dhe Bayern nuk duket te kete si qellim rinovimin e kontrates se tij. Ai, nder te tjera, do te … Read More