Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

mancini

Pedulla: “Mancini eshte mire te Interi, qendron. Vilhena-Inter, tratativa drejt mbylljes pavaresisht…”

30/05/2016, 22:57 |

Jane te shumte zerat lidhur me te ardhmen e Roberto Mancinit, pavaresisht se Erick Thohir e ka konfirmuar edhe per sezonin e ardhshem.

Trajneri italian eshte akoma ne pritje te levizjeve te para te merkatos, por … Read More

Thohir: “Partneret strategjik jane te rendesishem. Merkato? Nuk mund te nderrojme tete titulluar, por nje ose dy po”

27/05/2016, 13:51 |

Ne inaugurimin e Inter Store te ri, Erick Thohir ka takuar gazetaret e pranishem. Duke folur per mikrofonat e tyre ai ka thene:

“Mendoj qe ky dyqan eshte i rendesishem sepse eshte mbyllur per disa muaj dhe tani … Read More

Cordoba: “Une bej tifo per Mancinin. Ka pasur guximin qe…”

26/05/2016, 14:17 |

Diego Simeone  per te ardhmen e Interit? E mundshme, por Ivan Cordoba per momentin llogarit te Roberto Mancini. I intervistuar nga Premium Sport, ish-mbrojtesi zikalter shpjegon arsyen:

“Une bej tifo per Mancinin, shpresoj qe mund te fitoj dicka. … Read More

Criscito: “Isha afer Interit, por Zenit nuk me ka shitur. Kam folur me Mancinin, pastaj…”

26/05/2016, 12:33 |

I intervistuar gjate programit ‘InterLine’ ne TMW Radio, Domenico Criscito, mbrojtes i Zenit Saint-Petersburg, ka folur per mundesine e rikthimit ne Itali pas shume vitesh ne Rusi dhe per akordin qe nuk u arrit me Interin:

“Zenit … Read More

Kombetaret, Mancini do i nise pergatitjet para sezonale pa shtate big!

25/05/2016, 10:13 |

Udhetime, merkato dhe impenjime me kombetaret.

Do te jete nje vere e nxehte per Interin, me Roberto Mancinin qe do i duhet te beje pa shume elemente te rendesishem te skuadres ne pergatitjet verore sepse lojtaret … Read More

Ausilio dhe Thohir e kane mare mesazhin nga Mancini. Interi tani…

21/05/2016, 11:12 |

Objektivi Champions eshte venitur, por Interi vitin e ardhshem do te niset me detyrimin per tu renditur sa me lart te jete e mundur dhe te jete nje nga skuadrat Italiane pjesmarrese ne turnun me prestigjoz ne Europe.

Read More

Thohir: “Mancini trajner i madh. Me ate jemi dakord qe te sjellim lojtar ekspert dhe me talent te Interi”

18/05/2016, 22:34 |

Erick Thohir kthehet te flas. Presidenti i Interit flet akoma per sezonin e zikalterve dhe ofron granaci ne planin teknik dhe per merkaton. Sajti sundul.com raporton keto deklarata:

“Vendi i katert ishte rezultati me i mire qe … Read More

Mancini: “Qendroj te Interi me 100%. Banega me kualitet dhe karakter, do te na ndihmoj. Ibra? Nuk besoj qe…”

16/05/2016, 22:23 |

Roberto Mancini, trajner i Interit, eshte i ftuar te ‘La Politica nel Pallone’, program i Gr Parlamento. Duke iu pergjigjur pyetjeve te Emilio Mancuso, tekniku zikalter ka folur ne 360 shkalle per vitin e tij te Interi: “Besoj … Read More

Sky – Inter 2016/17, moduli 4-2-3-1 i Mancinit tashme ka 7 titullare? Ja vendet e lira

15/05/2016, 21:18 |

Interi dje ka zhvilluar ndeshjen e fundit te kampionatit. Nderkohe flitet tashme edhe per merkaton.

Sigurisht skuadra zikalter do te niset nga disa siguri: Miranda, Murillo, Kondogbia, Perisic, Icardi te cileve ju shtohen edhe Erkin e Banega. Por nuk mjafton, … Read More

EKSKLUZIVE – Agjenti i Manaj: “Inter do ta blej. Shqipëria? De Biasi do të zgjedh pas pak. Ka personalitet dhe përulësi. Ausilio një ditë më ka thënë se…”

12/05/2016, 18:00 |

Edhe pse në fushë e shohim më pak se të tjerët, ai është një lojtar shumë i dashur për interistat, sidomos për ata shqiptar. Po flasim për Rey Manaj, 19-vjeçarin me origjinë nga Lushnja, i lidhur ngushtë me fanellën zikaltër, … Read More

Tranjeret me te paguar ne Bote: Mancini per pak ne 10 me te paguarit!

07/05/2016, 10:51 |

Ne vend te pare jane gjithmone ata. Ne pritje qe Manchester City, e ndoshta edhe United te rrisin diferencen e rrogave te tranjereve me njeri tjetrin, eshte gjithmone Guardiola dhe Mourinho qe kryesojne listen e tranjereve me te … Read More

Per Mancinin jane te gjithe te sakrifikueshem me perjashtim te 4 lojtareve. Do te takoje Thohir per…

07/05/2016, 10:18 |

Vijne te reja te rendesishme te mbledhura nga gazetaret qe kane qene dje te pranishem ne Appiano Gentile e nder kta edhe i derguari i SportMediaset, Marco Barzaghi, i cili ka analizuar pergjigjet e tranjerit te Interit dhe … Read More

Sky – Inter ruan bazen: me te miret nuk do te shiten?

05/05/2016, 22:41 |

Kur flitet per merkaton, Roberto Mancini eshte nje qe kerkon te mos i mungoj asgje. Kerkesat e tij do te finalizohen ne nje skuader gjithmone e me shume konkurruese.

Fakti qe mungon Champions League kufizon fuqine … Read More

Miranda: “Jam i lumtur te Interi. Mancini nje trajner i madh. Vitin tjeter vendi i dyte objektiv minimal”

02/05/2016, 21:19 |

Ne rast te eventit te organizuar per ‘Premio Gentleman’, eshte i pranishem edhe mbrojtesi zikalter Joao Miranda qe ka folur per gazetaret e pranishem. Keto jane deklaratat e tij:

SEZONI – “Donim te arrinim ne Champions … Read More